НОВИНИ

Екс-директор "Укртрансгазу": без контрактів Тимошенко газу у сховищах вистачило б на місяць

Печерський районний суд Києва допитав у кримінальній справі проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко за газовими контрактами з Росією як свідка колишнього директора компанії "Укртрансгаз" Ярослава Марчука.

У ході допиту він, зокрема, повідомив, що станом на початок 2009 року, коли Росія припинила постачання України газом, в українських сховищах було 25 млрд куб м газу, з яких тільки 12-14 млрд куб м належали Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України".

За прогнозами Марчука, цього газу за умови ощадливого використання вистачило б максимум на 1 місяць.

"На мою думку, 3 тижні, може, місяць", - сказав він, відповідаючи на запитання Тимошенко, на який період вистачило б зазначених запасів.

Марчук додав, що цей час залежав би від того, які обмеження ввели б для економії і як швидко можна було б перейти на альтернативне паливо.

Нагадаємо, у четвер суд у справі Тимошенко також допитав як свідка колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива та енергетики Тетяну Корнякову та колишнього радника екс-голови Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олега Дрюка Андрія Коваля.

Крім того, були допитані заступник начальника департаменту газової, нафтової та нафтопереробної політики Міністерства енергетики і вугільної промисловості Костянтин Бородін та колишній начальник управління документального забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів Василь Павлюк.

26 липня Печерський райсуд перейшов до допиту свідків у справі Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.