НОВИНИ

Колишній урядовець підтвердив справжність печатки на директивах Тимошенко

Колишній начальник управління документального забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів Василь Павлюк підтверджує, що гербова печатка уряду на директивах тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко для підписання газових угод у 2009 році є справжньою, а ці директиви є директивами саме голови уряду, а не Кабміну колегіально.

Про це Павлюк заявив під допиту у Печерському райсуді Києва, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Так, Павлюку продемонстрували директиви Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Тимошенко поставила йому питання, чи є в документі ознаки того, що його прийнято Кабміном як колегіальним органом, на що він відповів, що, швидше за все, цей документ затвердив прем'єр-міністр одноосібно.

"У разі прийняття документа Кабінетом Міністрів на такому документі повинен була бути запис "затверджено на засіданні Кабінету Міністрів", тоді б було чітко зрозуміло, що цей документ затверджено колегіально, але більше підозри, що цей документ затверджено одноосібно", - сказав Павлюк.

За його словами, на документі стоїть велика гербова печатка Кабміну, яку ставили, швидше за все, або він, або його заступник.

Павлюк повідомив, що такі печатки ставлять на документах перших осіб уряду, таких як прем'єр і віце-прем'єр, і не ставлять на документах, затверджених Кабміном колегіально.

За його словами, якби цей документ був прийнятий під час засідання Кабінету міністрів, то в ньому стояло б посилання на дату проведення засідання уряду і посилання на протокол.

Зазначимо, прокуратура висунула Тимошенко обвинувачення, що вона перевищила свої повноваження, підписавши директиви Кабміну на укладення газових контрактів з Росією у 2009 році, які не були затверджені на засіданні уряду.

Сама Тимошенко наполягає, що підписала не директиви уряду, а своє особисте доручення керівнику "Нафтогазу".

Нагадаємо, у четвер суд у справі Тимошенко також допитав як свідка колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива та енергетики Тетяну Корнякову, колишнього радника екс-голови Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олега Дрюка Андрія Коваля, заступника начальника департаменту газової, нафтової та нафтопереробної політики Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтина Бородіна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.