НОВИНИ

Свідок відмовився від визначення "збитки державі" у справі Тимошенко

Заступник начальника департаменту Міненерго Костянтин Бородін, який є свідком обвинувачення, відмовився від визначення "збитки державі" у "газовій справі" екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Так, під час допиту Бородін заявив, що у своїх свідченнях під час досудового слідства не є впевненим у визначенні "збитки державі".

"На мою думку, як експерта, це були надлишкові витрати, яких зазнав "Нафтогаз" у 2009 році після підписання газових угод", - зазначив він.

Бородін є одним з тих, хто підписав "комісійну довідку з окремих питань фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз" за 2008-2009 рік".

Саме цей документ визначає збитки, які були завдані державі після підписання газових угод у січні 2009 року.

За словами Бородіна, комісія встановила, що збитки НАКу за зазначений період становили 194,6 млн доларів.

Як повідомив Бородін, він був присутній лише на одному засіданні цієї комісії, яке тривало більше двох годин, і саме після цього поставив свій підпис під документом.

За його словами, комісією керувала екс-глава КРУ Наталія Рубан. При цьому Бородін не зміг пояснити, на яких підставах Рубан головувала на засіданні, якщо вона не була членом комісії.

Відповідаючи на запитання Тимошенко, він сказав, що в зазначеній довідці враховуються збиткові витрати, які обчислюються як різниця ціни на російський газ у 2009 році порівняно з 2008 роком.

При цьому він не зміг відповісти на питання, чи можна вважати збитками держави такі самі витрати внаслідок підвищення цін на газ з 2006 по 2010 рік.

Нагадаємо, у четвер, 28 липня, суд у справі Тимошенко також допитав як свідка колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива та енергетики Тетяну Корнякову і колишнього радника екс-голови Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олега Дрюка Андрія Коваля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.