НОВИНИ

Ще один свідок у справі Тимошенко не виправдав надій прокурорів

Печерський районний суд Києва допитав як свідка у кримінальній справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко за газовими контрактами з Росією колишнього радника екс-голови Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олега Дрюка Андрія Коваля.

У ході допиту він повідомив, що входив до складу урядової делегації на переговорах з укладення газових контрактів з Росією у 2009 році.

За його словами, напередодні укладення контакту з Росією країни Євросоюзу в умовах відключення їх від постачання російським газом вели активні переговори з Україною, намагаючись домогтися, щоб Україна домовилася з Росією про поставки газу і відновила транзит газу до Європи.

На думку Коваля, у тих умовах Україна не могла укласти договір на поставку газу з однією з країн Середньої Азії, оскільки це було неможливо технологічно, оскільки Росія не дозволила б перекачувати цей газ її газопроводами.

Крім цього, він повідомив, що ситуацію з укладенням газових контрактів з Росією було неможливо вирішити без втручання вищих посадових осіб країни, оскільки на певному етапі російська сторона поставила ультиматум, щоб переговори йшли на високому рівні.

Нагадаємо, сьогодні суд вже допитав як свідка колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива та енергетики Тетяну Корнякову. Її свідчення також були на користь Тимошенко.

Суд перейшов до допиту свідків у справі Тимошенко 26 липня. Однак, як стверджує екс-адвокат Тимошенко Микола Сірий, всі нинішні покази є нелегітимними, оскільки заслуховуються за відсутності захисту екс-прем’єра.

У ході судового засідання 27 липня суд встиг допитати 5 свідків, серед яких колишній міністр промислової політики Володимир Новицький, колишній міністр палива й енергетики Юрій Продан, а також представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Міністерства енергетики й вугільної промисловості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.