НОВИНИ

Московський патріарх хоче забрати самостійність в УПЦ МП

Українська православна церква Київського патріархату звинувачує Російську православну церкву в бажанні обмежити автономію Української православної церкви Московського патріархату. Про це журналістам повідомив предстоятель УПЦ (КП) патріарх Філарет.

«Москва вже хоче забрати в них самостійність і незалежність, і тому патріарх Кіріл так часто приїжджає», - сказав він.

При цьому Філарет висловив думку, що часті візити патріарха московського і всієї Русі Кіріла лише підтверджують те, що він не зможе домогтися поставлених цілей.

Предстоятель УПЦ (КП) зазначив, що Росія і російська церква є братніми для України, однак діалог з ними повинен будуватися не на умовах підпорядкованості, а на умовах рівноправності.

«Ці дві держави повинні бути дружніми, і не варто намагатися Росії підкорити Україну будь-якими методами, навіть і церковними. Адже ми бачимо, що й церкву втягують, щоб Україну підкорити Росії», - сказав він.

Філарет вважає, що РПЦ не вдасться обмежити автономію УПЦ (МП), згодом буде поставлене питання про автокефалію УПЦ (МП) і буде створена єдина помісна Українська православна церква.

Нагадаємо, 28 липня УПЦ (КП) закликала УПЦ (МП) до поновлення підготовки двостороннього діалогу про створення єдиної помісної православної української церкви.

Як відомо, Патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет вважає, що позиція Росії перешкоджає створенню єдиної помісної православної церкви в Україні.

У свою чергу глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) нещодавно заявив, що вважає реальним створення єдиної помісної церкви в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.