НОВИНИ

В Одесі 60-річне судно виходило в море попри 20 заборон на експлуатацію

В Україні, як і в Росії, на ринку пасажирських перевезень річками і морем вистачає безладу.

У Києві наразі не заборонили виходити в рейси жодному судну. В Одесі ж уже кілька кораблів, можливо, стануть на прикол. Зокрема, пароплав «Сергіївка», якому виповнилося понад 60 років, незважаючи на 20 приписів про заборону виходу в море, однак, обслуговував екскурсії і возив дітей.

Тільки після загибелі «Булгарії» в Росії судновласнику і капітану почали погрожувати прокуратурою. Ще чотирьом не дозволено виходити в рейси через брак дозвільних документів. Чи послухаються заборонних приписів ділки, чи за хабар вирішать проблему?

Взагалі на Одещині із 72 комплексів базування суден тільки 22 відповідають усім нормам безпеки.

Нагадаємо, пасажирський двопалубний теплохід «Булгарія», побудований в Чехословаччині в 1955 році, 10 липня з невідомої причини перекинувся і швидко затонув.

Із 201 людини, що знаходилися на борту, загинули 120 (з урахуванням останніх виявлених тіл), включаючи капітана. Врятуватися вдалося 79 пасажирам і членам екіпажу. Доля ще двох осіб залишається невідомою. Рятувальники сподіваються, що зможуть знайти їх у машинному відсіку судна.

34 людини, зокрема двоє дітей, були госпіталізовані. На даний момент в лікарнях залишаються 14 постраждалих.

Проти гендиректора компанії «Аргоречтур», що орендувала «Булгарію», і старшого експерта Камського філії Російського річкового регістра, який дозволив експлуатацію судна, порушено кримінальну справу за звинуваченням у наданні послуг, які відповідають вимогам безпеки життя і здоров'я споживачів, що призвело до смерті двох і більше осіб.

Детальніше про ситуації з пасажирським судноплавством в Україні читайте у статті «Наша Булгарія» опублікованій в журналі «Український тиждень» №31.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.