НОВИНИ

Суддя Кірєєв вирішив, що Тимошенко не потрібні адвокати

Печерський райсуд відмовив екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко у залученні в якості захисників у справі за обвинуваченням колишнього прем’єра у перевищенні службових повноважень при укладенні газових угод 2009 року Сергія Власенка та американських фахівців у галузі права Марка Фелдмана та Роджера Енока.

Відповідне рішення ухвалив головуючий у справі суддя Печерського районного суду м. Києва Родіон Кірєєв.

«Суд, враховуючи, що в клопотанні не вказано належної норми закону, на підставі якої М.Фелдман та Р.Енок можуть бути залучені захисниками, а також враховуючи те, що захисником не може бути особа, яка зловживає своїми правами, системно порушує порядок судового засідання, на місці постановив: у задоволенні клопотання щодо залучення захисників С.Власенка, М.Фелдмана та Р.Енока відмовити», - зазначив Кірєєв.

Представник державного обвинувачення прокурор Олександр Микитенко при обговоренні цього клопотання також заявив про відсутність у клопотанні законодавчої норми, на підставі якої Фелдман та Енок можуть бути залучені до справи, і звернув увагу на те, що захисником не може бути особа, яка системно порушує порядок у залі судового засідання. «Тобто я висловлюю спільну позицію державного обвинувачення, що відсутні підстави для задоволення такого клопотання», - додав він.

У свою чергу, Тимошенко вкотре звинуватила прокурорів у маніпулюванні нормами закону з метою позбавити її захисту.

«Вони знаходяться тут як елемент репресивної машини та маніпулюють законом, щоб позбавити мене захисту», - наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко подала клопотання про допуск до захисту її інтересів у кримінальній справі щодо газових контрактів з Росією депутата Верховної Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергія Власенка й американських адвокатів Марка Фелдмана й Роджера Енока.

Нагадаємо, суддя Родіон Кірєєв частково задовольнив клопотання Юлії Тимошенко про відмову від захисників Миколи Сірого та Олександра Плахотнюка, яким суд, як вони зазначають, не дав можливості належним чином ознайомитися з матеріалами справи.

Вони також наголошують, що суддя при цьому не надав Юлії Тимошенко три доби для пошуку нових захисників.

Кірєєв відмовив у задоволенні клопотання екс-прем'єра щодо допуску до справи адвоката Сергія Власенка. 18 липня суд відсторонив Власенка від захисту Тимошенко.

11 липня суддя Кірєєв частково задовольнив клопотання Тимошенко щодо відмови від послуг адвоката Миколи Титаренка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.