НОВИНИ

Політолог: Українці розчаровані як владою, так і опозицією

В Україні восени загостряться локальні акції протесту, втім, Майдану 2004-2005 років не буде. Про це в коментарі Тижню заявив директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран.

«Восени як завжди буде загострення політичного сезону, але масштабних акцій протесту фактично не буде, оскільки буде початок виборчої кампанії. Коли кожна політична сила буде намагатися організувати акції протесту так, щоб це спрацювало на її виборчій кампанії. Тому акції будуть локальні. Час від часу спалахуватимуть, але про один єдиний майдан говорити не можна. Масштабні акції протесту виникають, коли між політиками є певна єдність, яка може бути набагато ймовірнішою напередодні президентських виборів. Вітм, а коли йдеться про парламентські вибори, та ще й мажоритарку, де політики розрізнені і навряд чи будуть об’єднуватися під час єдиних акцій. Хоча умови для того, щоб час від часу виникали акції, є – протесні настрої в Україні дуже високі», – заявив Таран.

За його словами, невдоволення суспільства викликатимуть різні суспільні чи політичні проблеми.

«Саме тому, що акцій буде дуже багато, то вони будуть дуже різними. Деякі організовуватимуть політики під свої політичні сили, в тому числі і стосуватимуться переслідування опозиції. Підніматимуться безумовно і соціальні питання, зокрема і пенсійна реформа. На акції протесту будуть звичайно виходити і представники малого і середнього бізнесу, ситуація який не покращується. Я не думаю, що буде певна єдина єдина причина, яка би всіх об’єднала на осінь», – додав політолог.

Єдиною причиною, яка стримує українців від масових протестів, на думку Тарана, є відсутність альтернативної політичної сили, котра могла би прийти до влади.

«Одна єдина причина, яка утримує людей від того, щоб виходити на масштабні Майдан, – це відсутність якісної альтернативи. Річ у тім, що ми маємо такий парадокс – в Україні достатньо високі протестні настрої, але революції немає. Тому що немає альтернативної політичної еліти. Люди як мислять – якщо ми виступимо з акціями протесту, то це означатиме, що прийде до влади хто? Наприклад, Тимошенко, яка була вже при владі, але якісних реформаторських змін з тих чи інших причин не було. Я вже не кажу про Ющенка… В Україні наразі є розчарування як владою, так і опозицією. І це, вочевидь, те, що тримає нинішню владу і не дає можливості людям виходити на барикади. Якщо така альтернатива з’явиться, це виведе людей на Майдан», – додав Таран.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.