НОВИНИ

Кіріл провів лекцію ректорам українських університетів про цінності

Патріарх Московський Кіріл закликав науково-викладацькі кола піклуватися разом з церквою про збереження і передачу молоді фундаментальних етичних цінностей під час у зустрічі з ректорами вищих навчальних закладів України в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у середу, 27 липня.

«Потрібна взаємодія церкви з вищою школою, для спільного вироблення життєздатної моделі розвитку людства, вирішення проблем, що стоять перед людством», - зазначив патріарх.

На зустрічі були присутні міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник та інші політики.

Патріарх провів екскурс в історію і заявив, що епоха Ренесансу запропонувала ідею антропоцентризму: у центрі світу - людина, а не Бог.

«Епоха модерну поступово перейшла в епоху постмодерну з його повною відмовою від поняття істини: не існує об`єктивної істини, існує право кожної людини на свою, суб`єктивну, істину», - продовжив патріарх.

«Сьогодні ми знаємо, що постмодерн привів нас до сексуальної революції 60-х, яка розперезала інстинкти, перевернула священні поняття сім`ї і відносин між статями, до надліберального ставлення до теми шлюбу, легітимізації гомосексуальних відносин», – додав він.

За його словами, якщо людство відмовиться від абсолютних критеріїв істинності і моральності, то людства не буде, вважає він. Вже зараз не тільки в Росії чи в Україні, а й в усьому світі не можуть впоратися з криміналом і корупцією, наголосив патріарх.

Предстоятель РПЦ переконаний, що в рамках матеріалістичної концепції не може бути справжніх жертвенності, подвигу, трудового героїзму, готовності віддати своє життя, зберегти сім`ю. А подвиги, здійснені в роки СРСР, він пояснює «рудиментарною релігійністю».

У свою чергу Табачник нагадав, що «велика сільська трійця - священик, вчитель і лікар» - і в Росії, і в Україні, і в Білорусії свого часу здобула величезний авторитет у масах, завдяки великому подвижництву, внутрішній єдності, взаємній підтримці.

«Зміцнювати цей союз і підтримувати - це наше завдання, якщо ми хочемо одержати на виході освічену людину, а не... біологічний додаток до комп’ютера», - закликав Табачник.

Ректор Київського університету академік Леонід Губерський запросив патріарха в будь-який зручний час зустрітися із студентами.

Як повідомлялося, ректорів провідних державних вищих навчальних закладів Львова не запрошували на зустріч з московським патріархом Кірілом.

Нагадаємо, лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко заявив, що ректорів державних вищих навчальних закладів за рознарядкою звозять на зустріч з главою Російської православної церкви Кірілом, який сьогодні прибуває до України.

Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл прибув в Україну у вівторок, 26 липня, з триденним візитом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.