НОВИНИ

Путін думає про повернення на пост президента, бо Мєдвєдєв його "засмучує"

Прем'єр-міністр Росії Владімір Путін близький до рішення балотуватися на пост президента РФ, оскільки сумнівається у своєму протеже Дмітрієві Мєдвєдєві, повідомили високопоставлені політичні джерела.

Путін обіймав посаду президента в період з 2000 по 2008 рік, перед тим як передати кермо влади Мєдвєдєву. Конституція РФ забороняє главі держави працювати три терміни поспіль, однак у березні 2012 року прем'єр-міністр вже зможе взяти участь у президентських виборах.

Путін, якому 58 років, і Медведєв, якому 45, не раз відмовлялися говорити, хто з них буде балотуватися на пост президента, проте чиновники і дипломати вважають, що рішення - за Путіним.

"Я думаю, що Путін йде на вибори, що він для себе вже вирішив", - повідомило високопоставлене джерело на умовах анонімності.

За словами джерела, Путін стурбований тим, що його протеже, якого прем'єр-міністр знає вже більше двадцяти років, не має необхідної підтримки серед політиків, найбільших бізнесменів і виборців, щоб забезпечити стабільність при здійсненні політичних реформ.

"У Путіна народна підтримка набагато вища, ніж у Мєдвєдєва. Мєдвєдєв сильно переоцінює свою апаратну вагу", - вважає джерело.

Інше високопоставлене джерело, яке також відмовилося бути названим, заявило: "Путін хоче повернутися, дуже хоче повернутися".

Чиновник додав, що спроби Мєдвєдєва зміцнити свою владу останніми місяцями засмутили Путіна, але два лідери добре взаємодіють один з одним на регулярній основі.

Джерело у Кремлі заявило, що і Мєдвєдєв, і Путін хочуть отримати президентський пост, але тандем не проявив себе як ефективний метод управління Росією.

"Ні Мєдвєдєв, ні Путін не показали, що ця конструкція стабільна", - зазначило джерело, додавши, що розмови про будь-які розбіжності були б перебільшенням, тому що Путін продемонстрував довіру Мєдвєдєву, довіривши йому владу в 2008 році.

На питання про Мєдвєдєва, джерело сказало, що: "Він не дурний, але він не чудовий менеджер, і я не до кінця впевнений, що він досить твердий ... Путін не планує йти з влади в осяжному майбутньому".

У свою чергу інвестори не бачать особливих відмінностей між двома лідерами, однак багато з них в приватному порядку кажуть, що Мєдвєдєв з більшою ймовірністю буде проводити реформи, ніж Путін.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков на запитання про те, чи розраховує прем'єр-міністр повернуться на пост президента, відповів: "Володимир Володимирович інтенсивно працює зараз, а не думає про те, чи балотуватися на виборах".

Зазначимо, у ряді публічних виступів Мєдвєдєв змалював себе як правильний для Росії вибір, закликавши до відкриття жорстко регульованої політичної системи, створеної Путіним, і навіть спробувавши заручитися підтримкою найбільших російських бізнесменів.

Нагадаємо, нещодавно президент Грузії Михаїл Саакашвілі висловив думку про те, що президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв самостійно не ухвалює ніяких рішень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.