НОВИНИ

Політолог: Тимошенко буде керувати БЮТ з камери

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко залишиться лідером партії БЮТ у разі її ув’язнення. Таку думку в коментарі Тижню висловив політолог, керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Це буде велика помилка, якщо Тимошенко випустить партію зі своїх рук. Навпаки, лідер партії, який набрав половину голосів виборців на президентській кампанії і який сидить в тюрмі – це набагато більше шансів залишитися в політиці, ніж лідер патрії, який сідає в тюрму і передає малопомітному заму Турчинові кермо влади. Тому скоріше за все, вона залишить за собою партію, щоб бути VIP-заарештованою і VIP-ув’язненою в будь-якій тюрмі», – стверджує Небоженко.

За його словами, Тимошенко «забере цю посаду зі собою в камеру».

«Є чимало випадків, наприклад, в Азії, Африці, Латинській Америці, де опозиціонери, сидячи в тюрмі, продовжують займатися політичною діяльністю. Втім, бандити, маючи терміни ув’язнення, спокійно управляють своїми імперіями. То чому би політику, який має популярність і навіть певне європейське прикриття, не керувати БЮТом із тюрми. Тим більше, там керувати особливо нічим. Вона (Тимошенко – Ред.) – людина оркестр, вона є найголовнішим ядром БЮТу», – додав Небоженко.

На думку політолога, Тимошенко свідомо тримає біля себе «слабких» політиків.

«Тимошенко свідомо держала біля себе досить сірих людей. Біля неї нема жодної сильної особистості. Не хочу сказати нічого поганого про її оточення, але ні один із них не має і десятої частини її харизми, її політичних можливостей. Їй подобалося так – сіяти серед сірих особистостей. І тепер це звичайно велика проблема і для БЮТу», – зазначив Небоженко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.