НОВИНИ

Тігіпко попереджає про загрозу американського дефолту для України

Можливий дефолт у США негативно вплине на Україну. Про це заявив сьогодні журналістам у Кабінеті міністрів віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

«Безумовно, це вплине на весь світ. І, безумовно, це вплине на Україну. У нас половина валютних резервів у доларах в Національному банку сформована, половина зовнішньої торгівлі у доларах. Світ настільки глобальний і настільки залежить від економіки США, що якщо не буде прийнято остаточне рішення, то це призведе до девальвації долара, і, безумовно, це вплине на Україну», - зазначив Тігіпко.

Водночас він висловив сподівання, що це питання у США буде вирішено позитивно і ситуація у США не призведе до дефолту.

Як повідомлялося, напередодні Президент США Барак Обама закликав конгрес розпочати рішучі дії із запобігання технічного дефолту, що очікується в США 2 серпня.

Президент США, зажадавши від партій в конгресі негайно знайти компроміс з державного боргу, звернувся і до громадян, попросивши їх «дати зрозуміти кожному члену конгресу, що американський народ згоден на компромісний план (що дозволяє підняти стелю держборгу до настання дефолту і почати скорочення держвитрат)».

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала США якомога швидше вирішити питання про підвищення ліміту державного боргу - щоб уникнути технічного дефолту.

Держсекретар США Хілларі Клінтон впевнена в тому, що демократам і республіканцям у Конгресі США вдасться домовитися про шляхи скорочення бюджетного дефіциту.

Нагадаємо, на думку директора економічних програм Центру ім. Разумкова Василя Юрчишина, США не загрожує друга хвиля економічної кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.