НОВИНИ

Психологи пояснили причину терактів в Норвегії

Норвежець Андерс Брейвік, обвинувачений у скоєнні подвійного теракту, наважився на такий вчинок через брак емпатії та поваги до цілісності інших. Про це в ексклюзивному коментарі Тижню заявив викладач кафедри психології Університету Осло Като Ґроннерод.

«Жахливе насильство, яке він учинив, характеризує одна важлива риса — брак емпатії та поваги до цілісності інших. Брейвік зі шкільних років був самітником і до 32 років жив із матір'ю. Самітники часто розвивають у собі відчуття образи на суспільство. Ці ідеї можуть перерости в екстремізм і ненависть до інших. Без коригування й оцінки оточення ці погляди з часом радикалізуються. Він також був членом кількох консервативних організацій. Можливо, його привабили саме ці об'єднання,бо вважав, що деінде люди не сприймуть його погляди. У своєму маніфесті він описує себе, як особливу і важливу персону, яка виконує конче необхідне завдання в житті. Деякі психоаналітики вважають, що разом із браком турботи про інших, у нього розвинувся розлад нарцистичної особистості», – зазначає Ґроннерод.

Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 осіб (68 були вбиті на острові Утейя, вісім загинули при вибуху в Осло). Спочатку прогримів вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка.

У понеділок, 25 липня, в Осло пройшли перші судові слухання у справі Брейвіка, він не визнав свою провину. За рішенням суду, термін арешту Брейвіка продовжений на вісім тижнів. Крім цього, йому заборонені зустрічі з близькими, а також будь-яка переписка.

Детальніше про дослідження особистості Брейвіка читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.