НОВИНИ

Тимошенко вважає, що суд над нею остаточно втратив ознаки правосуддя

Колишній прем'єр-міністр, лідер партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що судовий процес з розгляду кримінальної справи проти неї щодо газових контрактів з Росією втратив всі ознаки правосуддя. Про це вона повідомила журналістам під стінами Печерського районного суду Києва.

«Сьогодні (26 липня) цей судовий процес втратив всі ознаки правосуддя, втратив всі ознаки дотримання законів», - сказала Тимошенко.

На її думку, суд неправомірно розпочав стадію допиту свідків, не надавши триденного терміну для пошуків нового захисника.

З її слів, всі свідчення в суді свідків у справі, представників Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна», неправдиві, тому що вони були заздалегідь підготовлені компанією «РосУкрЕнерго» (Швейцарія).

«Безумовно, коли я сиділа сьогодні в цьому судилищі, я згадувала історію і 37 рік. Коли розправлялися з усіляким інакомисленням, політично непокірними, коли розправлялися з інтелігенцією. Але в 37 році хоча б вигляд робили судових засідань. Зараз в Україні, те, що робить Янукович, - це гірше ніж 37 рік», - сказав екс-прем'єр.

Вона додала, що має намір шукати нових захисників її інтересів.

При цьому Тимошенко підкреслила, що збирається з'явитися на судове засідання, яке призначене на 27 липня, без захисників, але в допиті свідків брати участі не має наміру.

Як повідомлялось, 26 липня суд прийняв відмову Тимошенко від послуг її захисників Олександра Плахотнюка і Миколи Сірого. При цьому головуючий суддя Родіон Кірєєв не уточнив, у якій частині задоволено клопотання, а у якій – ні, і не зазначив, чи надає суд час Тимошенко для пошуку нових адвокатів, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом.

Водночас суд вирішив звернутися до Київської обласної кваліфікаційної комісії адвокатів з проханням розглянути скаргу суду на дії адвокатів. На думку судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва, адвокати Тимошенко порушили адвокатську етику, не скориставшись своїм правом та можливостями, що були надані судом для ознайомлення з матеріалами справи.

Захист Тимошенко планує оскаржити у Вищій раді юстиції та Генеральній прокуратурі дії судді Родіона Кірєєва, які він застосував під час судового засідання 26 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.