НОВИНИ

«Укрспецекспорт» стверджує, що Ірак вчасно розраховується за бронетранспортери

Розрахунки за поставку війської техніки здійснюються згідно з умовами контракту. Про це йдеться у відповіді «Укрспецекспорту» на офіційний запит «Тижня».

У середині липня губернатор Харківщини Михайло Добкіна, коментуючи процес погашення боргів з виплати зарплати працівникам державного підприємства «Завод ім. Малишева», заявив, що іракська сторона не розрахувалася за поставлені 26 машин БТР-4E, машини технічного обслуговування й тренажери для екіпажів у рамках «іракського контракту».

«Іракський контракт" виконується, але, на жаль, гроші за поставлене озброєння в Україну ще не надійшли", - сказав Добкін, підкресливши, що контракт виконується відповідно до плану.

Втім в «Укрспецекспорті» не підтверджують цю версію.

«Розрахунки за поставку військової техніки проводяться виключно у терміни, визначені умовами зовнішньоекономічного контракту на виготовлення та постачання до Республіки Ірак військової техніки. Українська та іракська сторони в повному обсязі виконують свої зобов’язання за згаданим контрактом», - сказано у відповіді компанії.

Однак, назвати конкретні терміни та обсяги надходження коштів в «Укрспецекспорті» відмовилися, пославшись на комерційну та державну таємницю.

Нагадаємо, Державне підприємство "Завод ім. Малишева" 20 квітня відвантажило зі своєї території для відправки збройним силам Багдада 26 одиниць техніки.

У 2009 році Україна підписала з Іраком контракт, згідно з яким має поставити до березня 2012 року 420 одиниць БРТ-4.

Співвиконавцем контракту виступає державне підприємство «Завод ім. Малишева» (Харків). Вартість контракту, яким передбачено, зокрема, поставки з України в Ірак літаків Ан-32 та ремонт авіатехніки, становить $2,4 млрд.

У січні цього року повідомлялось, що перша поставкав Ірак бронетранспортерів БТ 4Е була зірвана. Поставку БТРів перенесли на кінець лютого цього року, а потім на квітень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.