НОВИНИ

Захист Тимошенко оскаржить рішення Кірєєва

Захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко планує оскаржити у Вищій раді юстиції та Генеральній прокуратурі дії головуючого у справі, судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва, які він застосував під час судового засідання 26 липня. Про це повідомила прес-служба Тимошенко.

За повідомленням прес-служби, йдеться про відмову надати екс-прем'єру три доби для пошуку нових адвокатів та проведення допитів свідків за відсутності підготовленого до цієї процесуальної дії захисту.

«Звичайно, ми виконаємо всі формальні юридичні процедури, але хто з вас вірить в те, що в цій державі можна оскаржити дії цього хлопчини в мантії? Хто вірить в те, що він вірить сам, хто вірить в те, що його не покривають і не прикривають люди, які засідають, в тому числі і в Вищій раді юстиції?» - зазначив захисник Сергій Власенко, коментуючи перебіг сьогоднішнього судового засідання.

Водночас захисник Юлії Тимошенко сумнівається в результативності такого оскарження.

«Нам напишуть з Вищої ради юстиції, що Кірєєв найкращий суддя в світі, що він слухає мільйон справ, що у нього найкращі показники, що він взагалі взірець для судової системи. Іншої відповіді я взагалі не очікую», - пояснив він.

Власенко також заявив, що сьогодні судовий процес втратив останні ознаки правового процесу.

«Суддя наказав викинути майже всіх із зали суду, залишилося в залі буквально декілька журналістів, при цьому захисників у Тимошенко немає, вона знаходиться одна всупереч вимогам закону, суд не надав їй три дні на пошук нових захисників, суд почав слухати свідків, а Тимошенко продовжувала заявляти відводи головуючому. Він на це не реагує, це все втратило навіть зовнішні ознаки судового процесу», - констатував він.

Як повідомлялося, сьогодні головуючий у судовому процесі з розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко суддя Печерського районного суду Родіон Кірєєв частково задовольнив клопотання екс-прем'єра про відмову від захисників. При цьому головуючий не уточнив, у якій частині задоволено клопотання, а у якій – ні, і не зазначив, чи надає суд час Юлії Тимошенко для пошуку нових адвокатів, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом.

Водночас суд вирішив звернутися до Київської обласної кваліфікаційної комісії адвокатів з проханням розглянути скаргу суду на дії адвокатів. На думку судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва, адвокати Тимошенко порушили адвокатську етику, не скориставшись своїм правом та можливостями, що були надані судом для ознайомлення з матеріалами справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.