НОВИНИ

В Євросоюзі можуть заборонити продаж хімікатів через теракти в Норвегії

Єврокомісія має намір прискорити прийняття проекту нової директиви Євросоюзу щодо введення обмежень на продаж хімічних речовин, які можуть бути використані для виготовлення вибухівки, повідомив журналістам у вівторок, 26 липня, представник Єврокомісії Мікеле Черконе.

За його словами, таке рішення було прийнято Єврокомісією (ЄК) у зв'язку з подвійним терактом 22 липня в Норвегії, в якому підозрюваний купував хімікати у країнах ЄС.

«Компроміс тепер легше досягти після шокуючих подій, які відбулися в Норвегії», - заявив Черконе.

Представник ЄК нагадав, що комісія ще у вересні 2010 року внесла проект законодавчої пропозиції про обмеження і заборону на продаж в європейських магазинах хімічних речовин, які можуть бути використані для виготовлення бомб - зокрема, перекису водню.

ЄК готує також пропозиції щодо виявлення та відстеження продажів вогнепальної зброї в країнах ЄС, повідомив Черконе.

Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали, за уточненими даними, 76 осіб (68 були вбиті на острові Утейя, вісім загинули при вибуху в Осло). Спочатку прогримів вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, а через кілька годин чоловік у поліцейській формі відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утейя недалеко від норвезької столиці.

Влада затримала підозрюваного у стрільбі на острові - 32-річного етнічного норвежця Андерса Брейвіка. У своєму 1500-сторінковому «маніфесті» він описує, як в 2010 році зробив дві покупки хімікатів у польському інтернет-магазині. За словами представників польського агентства внутрішньої безпеки (ABW), хімікати, які купив Брейвік, є легальними, їх обсяг не перевищував норми, крім того, «терорист купував хімікати в усьому ЄС».

У травні Брейвік придбав ще одну партію хімікатів: у компанії Felleskjoepet Agri він купив 6 тонн добрив. Постачальник пояснив, що це було маленьке замовлення, «звичайне для звичайного сільськогосподарського виробника». У той же час, деякі види мінеральних добрив можуть бути використані для виготовлення вибухових речовин.

У понеділок в Осло пройшли перші судові слухання у справі Брейвіка, він не визнав свою провину. За рішенням суду, термін арешту Брейвіка продовжений на вісім тижнів. Крім цього, йому заборонені зустрічі з близькими, а також будь-яка переписка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.