НОВИНИ

МЗС вважає законним дії країн ЄС щодо контролю повернення українців додому

Міністерство закордонних справ заявляє, що вибірковий контроль, який проводять деякі посольства країн-членів Європейського Союзу, за поверненням українців із цих країн є правомірним. Про це на брифінгу повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

«Відповідно до національного законодавства деяких країн-членів ЄС стосовно окремих людей можуть бути прийняті такі рішення», - сказав він.

Водночас Дикусаров заявив, що у візовому кодексі з ЄС немає положення про контроль за поверненням із країн ЄС українців.

У такий спосіб прес-секретар МЗС прокоментував заяву міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який також назвав правомірним контроль такого роду з боку деяких країн-членів ЄС.

При цьому Дикусаров нагадав, що у своєму виступі Сікорський підкреслив, що Польща не проводить такий контроль щодо українців і не має наміру вводити його надалі.

За повідомленнями деяких ЗМІ, контроль за поверненням українців здійснюють, зокрема, Іспанія, Франція, Греція.

Як повідомлялось, у червні Президент Віктор Янукович висловив надію на досягнення домовленості про запровадження безвізового режиму з ЄС до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.