НОВИНИ

Націоналісти закликали Кіріла не нав'язувати українцям свою "ідею фікс"

Представники українських націоналістичних організацій пікетують посольство Російської Федерації в Україні. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

Біля посольства зібралося близько 25 людей, які протестують проти приїзду до України глави Російської православної церкви Патріарха Кіріла. Вони представляють Конгрес українських націоналістів, Українську партію та УНСО.

Акція проходить спокійно. Пікетувальники не виходять на дорогу. На акції присутні правоохоронці. Їх майже стільки ж, скільки і представників акції протесту.

Із посольства до пікетувальників ніхто не виходив.

Учасники акції заявляють, що знають, для чого глава РПЦ Кіріл їздить до України. Це, зокрема, «ідея фікс» щодо побудови в Україні так званого «русского міра»в той час, коли все більшого морального авторитету в нашій країні набувають саме українські церковні конфесії».

Пікетувальники закликають Кіріла не намагатися нав’язати цю ідею українському суспільсту – «русскій мір»в Україні ніколи не відбудеться».

Учасники акції не планують бути довго під посольством Росії. Головне завдання сьогодні для них - продемонструвати свою позицію щодо сьогоднішнього приїзду глави РПЦ.

Вони також закликали українців взяти участь у ході, організованій УПЦ Київського Патріархату 28 липня з нагоди річниці хрещення Русі Володимиром (від Володимирського собору до пам’ятника святому Володимиру).

Нагадаємо, це вже п'ятий візит патріарха Кіріла в Україну за останні два роки.

Цього разу глава РПЦ пробуде в Україні три дні. Він візьме участь в урочистостях, присвячених 1023-річчю Хрещення Русі, які пройдуть 28 липня.

Кіріл у Києві зустрінеться із першоієрархом Грузинської православної церкви Ілією II, який прибув вчора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.