НОВИНИ

Норвезьку поліцію очікує шквал критики за повільну реакцію на теракт

Є цілий список претензій до відповідальності поліції Норвегії за загибель людей на острові Утой, пише ВВС.

Поки що ці питання швидше вияв горя, аніж люті. Однак з часом люди, політики, медіа почнуть більш аналітично дивитись на події минулої п’ятниці.

Британська телерадіокорпорація зазначає, що Службі оборони та службі з питань надзвичайних ситуацій Норвегії обов’язково ще поставлять складні запитання. ВВС наголошує, що журналісти та звичайні «хоробрі люди» прибули на місце події швидше за них.

Так, журналістам з гелікоптера вдалося зняти Андерса Брейвіка під час стрілянини задовго до приїзду анти-терористичних підрозділів поліції, які з’явилися більше ніж через годину після того, як Брейвік почав стріляти.

А місцеві власники човнів рятували з води молодих людей , які тікали від Брейвіка.

Поліція у цей час не могла виїхати, як вони пояснюють, через поломку двигуна поліцейського катера. Очевидно, стостережну службу на воді в цей день поліцейські не проводили.

Повільна реакція на теракт викликає питання про те, чи була поліція достатньо готова до подвійного удару, зазначає ВВС.

Крім того, підозрюваний був відомий поліції раніше. Зокрема, Брейвік потрапив до списку моніторингу Служби Безпеки після того, як замовив через Інтернет хімікалії у польської компанії у березні цього року.

Виявилося, що Брейвік контактував із представниками британського екстремістського угруповання. Цей контакт був виявлений і оприлюднений антифашистським журналом Searchlight

Досі, ніхто відкрито не критикував поліцію чи інші служби безпеки за існуючі недоліки у запобіганні та зупиненні теракту.

Нагадаємо, внаслідок поліція Норвегії переглянула дані щодо загиблих у результаті подвійного теракту в країні і заявила, що загинуло не 97 людей, а 76. Виявилося, що поліція порахувала деяких загиблих двічі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.