НОВИНИ

Захисник Тимошенко стверджує, що суддя катує підсудну

Захист колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко вважає неможливим подальше провадження кримінальної справи проти екс-прем'єра щодо газових контрактів без оцінки можливих катувань Тимошенко в суді. Про це журналістам біля будинку Печерського районного суду Києва сказав захисник Тимошенко Микола Сірий.

«Перша юридична вимога, що має бути вирішена, вона пов'язана з вичерпною, повною й всебічною оцінкою тих подій, які відбулися вчора. Без цієї оцінки подальше провадження процесу є неможливим», - зазначив він.

На його думку, Тимошенко у вівторок у суді піддалася катуванням.

«Фактично вчора відбулася безпрецедентна подія для сучасної Європи й, безумовно, для України. Учора в Печерському суді відбулися в чистому виді катування Юлії Володимирівни Тимошенко під час судового засідань. Ці катування виразилися у двох формах: по-перше, воно виразилося в кількаразовому примусі Юлії Володимирівни до допиту, після того, як робочий день закінчився, тобто в неробочий час, і після того Юлія Володимирівна абсолютно чітко й зрозумілою мовою сказала, що вона втомилася... З погляду права - це в чистому вигляді катування», - підкреслив він.

Крім цього, захисник екс-прем'єра вважає, що катуванням був і той факт, що допит проводився при ввімкненому кондиціонері, повітря з якого дуло Тимошенко в спину й у шию.

Сірий також підкреслив, що ці дії здійснювалися за вказівкою головуючого в справі Тимошенко судді Родіона Кірєєва, і як він вважає, вони є перевищенням його повноважень.

Нагадаємо, увечері 25 липня Печерський райсуд вирішив допитати Тимошенко в справі проти неї щодо газових контрактів після допиту свідків. Це відбулося після того, як Тимошенко відмовилася давати показання, посилаючись на те, що робочий день уже закінчився.

Вона також назвала катуваннями той факт, що суд змушував її давати показання після тяжкого робочого дня й без обіду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.