НОВИНИ

Норвезький сценарій може повторитися у Литві?

Литва близька до трагедій, оскільки тут панує тотальна толерантність до радикального націоналізму і ненависті. Про це пише в заступник редактора тижневика Lietuvos Rytas Рімвідас Валатка, повідомляє Rzeczpospolita.

«Підбурювання до ненависті стало у нас найважливішою всенародною політичною темою. До офіційного списку ворогів входять і неонацисти, і президент, і посли. (…) У нас великий асортимент ворогів: євреї, поляки, педофіли, олігархи…» - пише Валатка і зазначає, що «цього всього не було в Норвегії, а тим не менше якийсь «патріот» розстріляв майже 100 осіб.»

Серед перелічуваних прикладів небезпечного радикалізму, який панує в литовському суспільстві, як і серед влади країни, Валатка називає вже традиційні, щорічні марші ультраправої молоді під гаслом: «Литва для литовців»,  організатором якого є урядовець. – наголошує автор коментаря.

«Політична еліта Литви слабка і боягузлива. Політики не знають і не хочуть знати нового покоління, яке виросло,  і загроз, які воно створює», – стверджує Валатка.

Також він задумується, «як довго в Литві, де ненависть повисла в повітрі, чекати на трагедію схожу на ту, що нещодавно відбулась в Норвегії».

Як повідомлялось, 22 липня в Осло біля урядових будівель пролунав потужний вибух. Згодом стало відомо, що невідомий відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові поблизу Осло. Загалом, за уточненими даними загинуло 76 осіб.

У зв’язку з терактами арештовано 32-річного Андеша Берінґа Брейвіка. Його обвинувачують в організації вибуху та збройному нападі на молодіжний табір. 

Брейвік зізнався у скоєному і заявив, що має намір детально розповісти про мотиви своїх дій у суді.

Крім того, під час судового засідання 25 липня Брейвік заявив, що він входив в організацію, в якій «є ще два осередки».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.