НОВИНИ

Українцям для поїздки в Молдову скоро знадобиться бронь у готелі і зворотний квиток

Парламент Молдови схвалив у першому читанні внесений урядом проект "Закону про державний кордон", що посилює правила в'їзду в країну для іноземців.

Про це повідомляє газета «КоммерсантЪ-Украина» у публікації «В Молдавию по приглашению».

Якщо цей закон вступить в силу, то скоро на молдовському кордоні іноземцям доведеться обгрунтовувати мету в'їзду. Для цього, крім паспорта, доведеться пред'являти запрошення від організації чи приватної особи, туристичний ваучер, бронь готелю, зворотний квиток, програму та опис політичних, культурних, наукових і спортивних заходів, у яких має намір взяти участь людина, що в'їжджає у Молдову.

У правлячому ліберально-демократичному "Альянсі за європейську інтеграцію" нововведення пояснюють необхідністю наближення місцевих законів до стандартів Євросоюзу.

"Молдова бореться за безвізовий режим з ЄС, і ця міра вимушена. Справа в тому, що багато нелегальних мігрантів, перш за все з Центральної Азії, використовують Молдову як транзитну країну на шляху до Румунії і далі на Захід. Брюссель вимагає від Кишинева посилення контролю на кордонах", - пояснив молдовський політолог Віталій Андрієвський.

Тим часом молдовські ЗМІ не виключають, що законопроект став своєрідною помстою Києву за введення в травні 2009 року "драконівських", як їх називають у Молдові, правил, згідно з якими молдавани, в'їжджаючи в Україну, зобов'язані доводити свою фінансову спроможність, пред'являючи на кордоні наявні у них кошти - не менше $1200.

Правда, посол Молдови в Україні Іон Ставіле зазначив, що ця постанова Кабінету міністрів стосовно громадян Молдови ще не застосовувалося.

Оскільки у законопроекті не обумовлено, на громадян яких країн поширюються нові правила, а сказано просто "іноземці", то є підстави вважати, що під нього підпадають і громадяни України.

Втім, українці могли потрапити під дію статті 17, де говориться про "специфічні умови в'їзду" в Молдову.

На даний момент українці в'їжджають на територію Молдови по закордонному паспорту і ніяких додаткових документів на кордоні пред'являти не повинні. Громадяни України можуть знаходитися в республіці до 90 днів без реєстрації. Такі ж правила поширюються на громадян Молдови, які в'їжджають в Україну.

Нагадаємо, на думку президента Румунії Траяна Бесеску, розширення Європейського Союзу можливе ще на 8 країн до 2018 року. У цей список, на відміну від України, потрапила і Молдова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.