НОВИНИ

Українські націоналісти зустрінуть Кіріла акціями протесту

Українські націоналісти готують акції протесту до приїзду глави Російської православної церкви Патріарха Кіріла, який прибуде сьогодні для участі в урочистостях, присвячених Хрещенню Русі.

Про це пише газета «КоммерсантЪ-Украина» у публікації Патриарший сбор.

«Російський патріарх Кіріл знову прибуває до нас зі своєю ідеєю фікс щодо побудови в Україні так званого «російського світу», в той час як моральний авторитет в країні набувають саме українські церковні конфесії», - заявив глава секретаріату Конгресу українських націоналістів Володимир Манько.

Він підкреслив, що акція протесту проти візиту патріарха Кіріла в Україну відбудеться сьогодні біля посольства Російської Федерації.

«Між росіянами і українцями в ментально-психологічній площині лежить величезна прірва, подолати яку неможливо. «Російський світ» є чужим і ворожим для українців", - підкреслив Манько.

Нагадаємо, це вже п'ятий візит патріарха Кіріла в Україну за останні два роки. Попередні супроводжувалися протистоянням між його противниками - українськими націоналістами - і прихильниками з числа проросійських організацій.

Цього разу глава РПЦ пробуде в Україні три дні. Він візьме участь в урочистостях, присвячених 1023-річчю Хрещення Русі, які пройдуть 28 липня.

Кіріл у Києві зустрінеться із першоієрархом Грузинської православної церкви Ілією II, який прибув вчора.

У середу Кіріл разом із Ілією ІІ та главою УПЦ МП Володимиром відправлять святковий молебеньна Володимирській гірці в Києві.

Крім того, у середу запланована зустріч патріарха Кіріла з ректорами вищих навчальних закладів України в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

А в четвер - в день пам’яті святого князя Володимира і свято хрещення Руси - Кіріл очолить літургію в Лаврі, покладе квіти до Вічного вогню і до пам’ятника жертвам Голодомору.

Нагадаємо, у патріаршому посланні духовенству і мирянам Російської православної церкви з нагоди Дня Хрещення Русі, Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл закликав народи Росії, Україні і Білорусі стати гідними спадкоємцями святого князя Володимира, хрестителя Русі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.