НОВИНИ

Міліції застосувала силу для видалення із зали суду над Тимошенко двох депутатів від БЮТ

Народних депутатів від БЮТ Юрія Прокопчука і Андрія Кожемякіна, які прийшли підтримати Юлію Тимошенко на судовому засідані, міліція намагалася силою видалити із зали суду. Про це повідомив кореспондент «Тижня».

Причиною видалення стали оплески народних депутатів, якими вони підтримали виступ захисту Тимошенко. Таку поведінку нардепів суддя Родіон Кірєєв розцінив як порушення порядку і, з’ясувавши особи порушників, вимагав їх покинути зал судових засідань.

Прокопчук з Кожемякіним відмовилися виконати вимогу Кірєєва. Після цього він наказав міліції примусити депутатів покинути приміщення. Міліція силоміць намагалася виштовхати парламентарів із зали суду. У результаті застосування сили Прокопчук отримав травму ліктя.

Як повідомлялось, захист Тимошенко має намір передати роздруківку аудіозаписи промови судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва під час його пояснення вини підсудної, на кафедри логіки провідних університетів України. Крім того, можливо захист звернеться також до міжнародних університетів інших країнах з проханням "розкласти з позиції формальної логіки те, що було роз'яснено на засіданні, коли суддя розповідав в чому ж обвинувачено Тимошенко".

Як повідомлялося, Тимошенко 22 липня заявила, що суддя Кірєєв ухвалив їй виправдувальний вирок своїм мовчанням і нездатністю сформулювати склад злочину.

Захисник Микола Сірий був обурений тим, що Кірєєв, на його думку, півтора години не міг роз'яснити, в чому суть злочину його підзахисної.

25 липня державне обвинувачення поросило суд зробити зауваження Юлії Тимошенко за неприпустиме висловлювання в інтернеті. Відповідне клопотання заявила прокурор Лілія Фролова. Зокрема після того, як суддя Родіон Кірєєв знову зробив зауваження Тимошенко за неповагу до суду в процесі, Фролова заявила: "Я прошу суд звернути увагу на те, що підсудна зневажливо висловлюється не тільки в залі суду, але й в мережі інтернет. Зокрема, в мікроблозі Твіттер".

Тимошенко веде особисто Твіттер з лютого цього року. Вона також робить свої записи безпосередньо з зали суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.