НОВИНИ

Норвезький терорист заявив, що на волі у нього залишилися спільники

Обвинувачений у масовому вбивстві в Норвегії Андерс Берінг Брейвік заявив суду, що "в його організації є ще два осередки".

Суддя відправив норвежця під варту на вісім тижнів, які обвинувачений проведе в повній ізоляції.

Перше засідання суду у справі про масове вбивство в Норвегії, в якому звинувачується Андерс Берінг Брейвік, проходило в закритому режимі: публіку і журналістів не допустили в зал засідання.

Рішення про закриття слухань було прийнято на прохання представників норвезької прокуратури. Вони пояснили своє клопотання міркуваннями безпеки. Раніше підозрюваний заявляв, що на суді пояснить мотиви своїх дій.

Аналітики відзначають, що закриття засідання суду для журналістів ще до його початку - украй рідкісна міра для Норвегії. Зазвичай таке рішення приймається вже в ході слухань.

Сам Брейвік наполягав на проведенні відкритих слухань, куди він мав намір з'явитися одягненим в уніформу і оголосити мотиви свого вчинку.

У тексті маніфесту, опублікованого норвежцем в інтернеті незадовго до нападу, Брейвік пояснює свої дії боротьбою проти "мусульманської колонізації Європи". Причому масове вбивство, за його словами, він зробив для того, щоб привернути увагу до цього документу.

Суд визнав, що розслідування трагедії має бути прозорим і що зазвичай інтереси преси неодмінно були б враховані, однак у даному конкретному випадку це неможливо "з практичних міркувань".

Нагадаємо, Андерс Брейвік звинувачується в масовому вбивстві учасників молодіжного табору на острові Утой, а також в організації потужного вибуху в Осло в п'ятницю, 22 липня, у результаті чого загинуло понад 90 людей.

У понеділок, рівно опівдні за місцевим часом, норвезькі поїзди на хвилину призупинили рух, а біржа в Осло перервала роботу в пам'ять про жертв трагедії.

Хвилину мовчання оголосив прем'єр-міністр країни Йенс Столтенберг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.