НОВИНИ

Захист Тимошенко залучить науковців для пошуку логіки у промовах судді Кірєєва

Захист екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко має намір передати роздруківку аудіозаписи промови судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва під час його пояснення вини Юлії Тимошенко в залі судового засідання в п'ятницю, на кафедри логіки провідних університетів України. Про це заявив захисник Тимошенко Микола Сірий.

За його словами  захист має намір зробити детальну роздруківку роз'яснення головуючого судді Кірєєва, яке суддя надав у п'ятницю 22 липня поточного року.

"Принаймні, з тієї роздруківки, яку я зробив, я можу сказати, що там відсутня формальна логіка. Тому в нас немає іншого варіанту, ми звернемося до кафедр спеціалізованих, які спеціалізуються на питаннях логіки", - сказав він.

Крім того, він не виключив, що можливо захист звернеться до міжнародних університетів інших країнах з проханням "розкласти з позиції формальної логіки те, що було роз'яснено на засіданні, коли суддя розповідав в чому ж обвинувачено Тимошенко".

"Можливо, саме таким чином ми зрозуміємо те роз'яснення, яке зробив головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв, тому що і обвинувачення і суддя Кірєєв наполягають і стверджують, що він роз'яснив обвинувачення і лише ми в силу якихось причин так довго не можемо зрозуміти прості й очевидні речі", - сказав захисник.

За його словами, в цій дискусії створено "глухий кут", оскільки кожен дотримується своєї позиції, а тому потрібно звернутися до об'єктивних критеріїв, для того, щоб зрозуміти - було роз'яснення чи ні.

Як повідомлялося, Тимошенко 22 липня заявила, що суддя Кірєєв ухвалив їй виправдувальний вирок своїм мовчанням і нездатністю сформулювати склад злочину.

Захисник Микола Сірий був обурений тим, що Кірєєв, на його думку, півтора години не міг роз'яснити, в чому суть злочину його підзахисної.

25 липня державне обвинувачення поросило суд зробити зауваження Юлії Тимошенко за неприпустиме висловлювання в інтернеті. Відповідне клопотання заявила прокурор Лілія Фролова. Зокрема після того, як суддя Родіон Кірєєв знову зробив зауваження Тимошенко за неповагу до суду в процесі, Фролова заявила: "Я прошу суд звернути увагу на те, що підсудна зневажливо висловлюється не тільки в залі суду, але й в мережі інтернет. Зокрема, в мікроблозі Твіттер".

"Я прошу долучити до матеріалів роздруківки з Твіттера, а крім того зробити їй зауваження і попередити про неможливість таких висловлювань в майбутньому", - зазначила Фролова.

Тимошенко веде особисто Твіттер з лютого цього року. Вона також робить свої записи безпосередньо з зали суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.