НОВИНИ

Суд відмовився від свідчень Тимошенко у справі про розмитнення газу

Печерський районний суд Києва відмовився допитати як свідків колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко і колишнього першого віце-прем'єр-міністра Олександра Турчинова в справі про розмитнення 11 млрд куб м газу.

Про це оголосила суддя Оксана Царевич, яка головує на засіданні.

У такий спосіб суд відхилив клопотання захисника колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка Юрія Сухова.

Заявляючи клопотання, Сухов зазначив, що опитував Тимошенко і в їх бесіді вона йому надала відомості, які можуть виправдати його підзахисного.

Крім цього, адвокат зазначив, що в ході досудового слідства у цій справі не раз допитували Турчинова, який заявляв про законність дій Макаренка.

Водночас, зі слів Сухова, ані Тимошенко, ані Турчинов не фігурують у матеріалах, переданих до суду, як свідки.

Нагадаємо, у середині жовтня 2010 року Служба безпеки України завершила досудове слідство у кримінальній справі про законність розмитнення 2009 року 11 млрд куб м газу, про належність якого сперечалася компанія "РосУкрЕнерго".

Цю справу було порушено після того, як 8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма (Швеція) зобов'язав Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд куб. м природного газу і надати додатковий обсяг газу розміром 1,1 млрд куб м як неустойку за порушення умов контракту.

У цій справі проходять Макаренко, колишній заступник начальника відділу Київської регіональної митниці Тарас Шепітько і колишній перший заступник голови правління "Нафтогазу" Ігор Діденко.

Однак 25 липня Печерський райсуд виділив в окреме провадження кримінальну справу проти Діденка за підозрою в розтраті чужого майна в особливо великих розмірах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.