НОВИНИ

Суддя Кірєєв призначив порядок дослідження доказів у справі Тимошенко

Печерський районний суд Києва визначив порядок дослідження доказів у кримінальній справі колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Таке рішення суд прийняв на засіданні.

Суд ухвалив, що спочатку буде допитано підсудну, а після цього - свідків у міру їх прибуття в суд, а також по ходу досліджень письмових і речових доказів.

Суддя так і не почув відповіді від захисту Тимошенко, яким, на їхню думку, має бути порядок дослідження доказів.

Водночас відповідаючи на запитання судді, яким бачить захист порядок і обсяг дослідження доказів у справі, адвокат Олександр Плахотнюк заявив, що «поки суд не вирішить відвід від 15 липня, заявлений Тимошенко, і який не було вирішено судом у встановленому законом порядку, суд не має права переходити до наступної стадії судового процессу»,

У свою чергу захисник Микола Сірий зазначив, що суд, ухваливши рішення щодо переходу до дослідження доказів, не запитав захист, чи є в нього ще заяви клопотань.

На думку Сірого, суд має заслухати всі клопотання захисту і лише згодом перейти до дослідження доказів.

У свою чергу прокурор, який представляє державне обвинувачення, відповідаючи на запитання судді про обсяг і порядок дослідження доказів, заявив, що вважає за доцільне спочатку заслухати свідчення Тимошенко, а після цього провести допит свідків за списком, що міститься в обвинувальному висновку, і потім досліджувати письмові докази.

Як повідомлялось, 25 червня Печерський райсуд розпочав розгляд по суті кримінальної справи проти Тимошенко за обвинуваченням у перевищенні повноважень під час укладення газових контрактів з Росією 2009 року.

Під час засідання суддя Родіон Кірєєв у черговий раз відмовив захисту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у відведенні суду.

На думку Кірєєва, у його діях відсутні будь-які підстави, які свідчать про упередженість суду, про що раніше заявляли захисники Тимошенко.

Раніше адвокат Тимошенко Микола Сірий вніс клопотання про відвід головуючого у "газовій справі" судді Родіона Кірєєва, оскільки суд на минулому засіданні не сформулював чітко, в чому полягає склад злочину обвинуваченої.

"Відмовляючи в задоволенні клопотання про закриття кримінальної справи, суддя Родіон Кірєєв грубо порушує законодавство. Вважаю, дії судді Кірєєва свідчать про упередженість і викликають сумніви в його об'єктивності", - зазначив адвокат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.