НОВИНИ

До справи норвезького терориста залучать свідка з Польщі

Власник інтернет-магазину з польського міста Вроцлав, стане свідком у справі норвезького терориста Андерса Берінга Брейвіка.

Власник інтернет-магазину з продажу хімікатів, про затримання якого помилково повідомили деякі ЗМІ, за висновками слідства мав виключно ділові контакти з майбутнім терористом. Зокрема, Брейвік придбав у поляка не заборонені до продажу хімічні речовини. У зв'язку з цим повідомлення про те, що неназваний підприємець з Вроцлава був посібником терориста, не відповідають дійсності.

Про затримання передбачуваного спільника Брейвіка повідомила раніше 25 липня польська радіостанція RMF. За версією журналістів, зловмисник придбав у поляка компоненти для виготовлення бомби, яку він згодом використав в Осло. Про те, що при підготовці терактів він співпрацював з якимсь польським інтернет-магазином, Андерс Берінг Брейвік писав у своєму маніфесті «2083 - Європейська декларація незалежності».

Як повідомлялось, 32-річного Андеша Берінґа Брейвіка обвинувачують в організації вибуху в Осло та збройному нападі на молодіжний табір поблизу норвезької столиці. 

Судове засідання у справі щодо вибухів та масового розстрілу у Норвегії відбуватиметься у закритому режимі.

Брейвік зізнався у скоєному і заявив, що має намір детально розповісти про мотиви своїх дій у суді.

Нагадаємо, 22 липня в Осло біля урядових будівель пролунав потужний вибух. Згодом стало відомо, що невідомий відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові поблизу Осло. Загалом загинуло 97 осіб.

Брейвік заявив поліцейським, що у нього не було спільників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.