НОВИНИ

Кіріл вважає українців, білорусів і росіян "громадянами єдиної духовної Вітчизни"

Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл закликав народи Росії, Україні і Білорусі стати гідними спадкоємцями святого князя Володимира, хрестителя Русі.

Про це йдеться у патріаршому посланні духовенству і мирянам Російської православної церкви з нагоди Дня Хрещення Русі, який відзначається 28 липня, в день пам'яті святого князя Володимира.

"Київська хрещальна купіль навіки зв'язала загальною історичною долею єдинокровні народи Росії, України і Білорусі. Ця поворотна подія на століття визначила національну ідентичність східних слов'ян, задавши вектор їх духовно-моральному і культурному розвитку", - йдеться в посланні.

Патріарх підкреслив, що в духовно-історичному та релігійно-культурному розумінні "всі ми, наступники дніпровської Йордані, є, незважаючи на земні кордони, що розділяють нас, громадянами єдиної духовної Вітчизни - Святої Русі".

"Для наших країн православ'я стало тією потужною силою, яка вплинула на формування національного характеру, моральності та психологічного складу народів історичної Русі. Воно також сприяло творенню державності східних слов'ян, розвитку самобутньої культури та самого укладу життя", - сказано в документі.

На переконання патріарха, тільки тоді можна буде говорити про справжнє духовне одужання людини і суспільства, "коли релігійна мотивація стане основоположною при вирішенні етичних проблем сучасності".

Нагадаємо, 28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, коли в Україні відзначається День Хрещення Русі, а з цього року Українською Православною Церквою ще й вшановуватиметься Собор Київських святих, Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл перебуватиме в Україні та візьме участь в урочистих заходах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.