НОВИНИ

В "Українському домі" стверджують, що брату Ющенка не віддали приміщення на 49 років

Керівництво Національного центру «Український дім», розташованого у Києві на Європейській площі, заявляє, що будівлю не передавали в оренду на 49 років брату екс-президента Віктора Ющенка Петру.

За інформацією джерел газети «Сегодня» в «Українському домі», подібна ідея насправді обговорювалася кілька років тому, але мова йшла тільки про приміщення на першому поверсі, де розташовувалася галерея Петра Ющенка. У результаті передача так і не відбулася.

«Заява, яку зробив народний депутат, не відповідає дійсності», - запевняє екс-директор «Українського дому» Наталя Заболотна, спростовуючи заяву екс-мер Києва і депутат ВР Олександр Омельченко

Заперечують факт передачі приміщення «Українського дому» в оренду і в колі Петра Ющенка.

«Це якесь марення. Самі подумайте, як могли віддати в приватні руки будинок, який знаходиться в підпорядкуванні ДУС», - стверджує помічник Петра Ющенка Олександр Полішук.

Ще один помічник Петра Ющенка, Тетяна Слободян, каже, що вони дійсно мріяли про «Український дім».

«Якби нам віддали в оренду всю будівлю «Українського дому», наша галерея давно б уже туди переїхала, ми вже багато років мріємо про це», – додала вона.

Водночас, як пише видання, у Петра Ющенка раніше були досить складні стосунки з «Українським домом». Ще 26 липня 2008 року громадські організація «За помісну Україну» на чолі з Ющенком відкрила тут портретну експозицію «Українці в світі». Через два роки Віктор Ющенко, буквально в останні дні свого президентства, надав галереї статус національної. Але, як зазначено на сайті галереї, 2 липня 2010 року її насильно виселили з «Українського дому». Петро Ющенко навіть ініціював парламентські слухання, де просив про державну підтримку свого проекту, але резолюції слухань досі немає. Зараз галерея нардепа розміщується в університеті імені Драгоманова. А до кінця серпня, як сказали в оргкомітеті проекту «Українці в світі», переїде в КПІ.

Нагадаємо, в інтерв'ю ZN.UA колишній мер Києва Олександр Омельченко розповів, що третій президент України Віктор Ющенко віддав своєму братові – Петру Ющенку – в оренду на 49 років будівлю «Українського дому» на Європейській площі в Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.