НОВИНИ

Підозрюваний у терактах в Норвегії був членом партії

Підозрюваний у скоєнні терактів в Норвегії Андрес Берінг Брейвік певний час був членом Партії прогресу Норвегії - одного з головних політичних опонентів норвезької Трудової партії. Про це повідомив норвезький телеканал TV.2 з посиланням на голову Партії прогресу Сів Йенсен.

Зокрема, вона підтвердила, що у свій час Брейвік входив у молодіжнекрило партії, а пізніше став членом партії. Однак у середині 2000 років він перестав брати участь у заходах партії.

Партія прогресу пропагує часто популістські ідеї, виступаючи за посилення імміграційної політики і лібералізацію економіки країни.

Нагадаємо, за останніми повідомленнями, жертвами стрілянин в молодіжному таборі правлячої Трудової партії недалеко від столиці Норвегії Осло стали 84 особиЩе 7 осіб загинули під час вибуху біля будівлі норвезького уряду в цетрі Осло.

Нагадаємо, подвійний теракт потряс столицю Норвегії в п'ятницю, 22 липня.

Влада затримала підозрюваного у стрілянині на острові і заявила, що він «поза всяких сумнівів» пов'язаний з вибухом в центрі столиці. Офіційно відповідальність за теракт поки на себе ніхто не взяв. Між тим, в поліції не пов'язують подію з міжнародними терористичними організаціями і заявляють про зв'язки арештованого з правим екстремізмом. Правляча Трудова партія представляє ліві політичні сили.

Окрім цього, військовослужбовці норвезької армії займають позиції в центрі Осло. Поліція закликає людей триматися подалі від центру, а також обмежити використання мобільного телефонного зв'язку. Крім того, влада Норвегії вирішили відновити прикордонний контроль з країнами Шенгенської зони.

Як повідомлляося, підозрюваному було пред'явлено звинувачення по 147 параграфу норвезького кримінального кодексу - терористична діяльність, при цьому максимальний термін покарання в Норвегії складає 21 рік позбавлення волі.

З інтернет-сторінки підозрюваного стало відомо, що він поділяв погляди «правих» і християнських фундаменталістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.