НОВИНИ

Журналіст, якого побила охорона мера Херсона, став обвинувачуваним

Херсонському журналісту і правозахиснику Дементію Білому, якого побила охорона мера Херсона Володимира Сальда 14 вересня 2010 року, пред'явлене звинувачення в нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень іншому учасникові бійки - підприємцю Вікторові Шевчуку (нині - депутат міськради від Партії регіонів). Про це повідомили колеги Білого.

Постанову про залучення Білого в якості обвинуваченого за ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України до кримінальної справи про бійку ухвалив старший слідчий міліції 18 липня.

Зв'язатися з Білим наразі не вдалося.

Нагадаємо, що в Херсоні під час звіту мера 14 вересня 2010 року до зали не хотіли пускати журналістів і опозиційних депутатів. Коли їх нарешті пустили і Дементій Білий поставив меру запитання про факт недопуску, його виштовхали із зали у фойє, де сталася бійка.

На Дементія Білого було складено протокол про адміністративне порушення як на ініціатора бійки. А сам він подав до прокуратури заяву про побиття та перешкоджання журналістській діяльності, однак справу за статтею про перешкоджання так і не було порушено. Натомість прокуратура порушила кримінальну справу проти іншого учасника бійки Віктора Шевчука за фактом нанесення Білому легких тілесних ушкоджень (ч. 1 статті 125 ККУ).

У судових процесах Білий виступав як звинувачений і як постраждалий. Суд не знайшов адмінправопорушення (хуліганства) в його діях. Згодом суддя об'єднала дві справи в одну і скерувала її на дорозслідування. У результаті дорозслідування слідчий висунув Білому звинувачення в нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень.

Як повідомлялося, 45 європейських правозахисних організацій закликали владу України зупинити переслідування та тиск на правозахисників, журналістів та дослідників, у тому числі і Дементія Білого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.