НОВИНИ

Вибух в Осло: семеро загиблих, є затримані

Один чоловік заарештований після того, як невідомий відкрив безладну стрілянину в молодіжному таборі на острові неподалік від Осло, передають норвезькі ЗМІ.

Хто був заарештований, не повідомляється.

У результаті стрілянини отримали поранення щонайменше п'ятеро людей .

Раніше повідомлялося, що чоловік у поліцейській формі відкрив безладну стрілянину в молодіжному таборі правлячої в Норвегії Робочої партії неподалік від Осло.

За даними поліції Норвегії, ці збори мав відвідати прем'єр-міністр країни.

Стрілянині передував потужний вибух у центрі норвезької столиці, поруч з офісом прем'єр-міністра.

В результаті вибуху загинули семеро людей, 15 отримали поранення, повідомляє поліція Норвегії.

Норвезька поліція закликала жителів Осло покинути центр міста і не виходити зі своїх будинків. Тим часом сапери обстежують урядовий квартал - є непідтверджені повідомлення, що зарядів могло бути декілька.Телеканал зазначає, що терористи не переслідували мети убити якомога більшу кількість людей, інакше бомбу заклали б не в урядовому кварталі в центрі міста, а в місцях масового скупчення людей. Мета теракту інша, а саме - послати потужний політичний сигнал владі Норвегії.

Британський телеканал SkyNews, повідомляє про затримання двох підозрюваних у зв’язку із вибухом. За його даними, обидва затриманих - вихідці з мусульманських країн.

Поліція вважає, що, можливо, є зв'язок між вибухом і стріляниною в молодіжному таборі правлячої Робочої партії неподалік від Осло.

Причин, чому терористи обрали саме Осло, може бути декілька, відзначає у свою чергу британська газета Guardian.

По-перше, Норвегія, будучи членом НАТО, брала участь в бойових діях альянсу в Афганістані. Однак Норвегія знаходиться явно не на лідируючих ролях в командуванні сил НАТО. Норвезька контингент, що складається з 500 солдатів, які діють в основному на півночі Афганістану, займає всього лише 18 місце за чисельністю.

Друга потенційна причина, продовжує видання, може полягати в тому, що в 2006 році, в норвезьких ЗМІ були надруковані карикатури, що зображають пророка Мухаммеда, після чого ісламські угруповання не раз погрожували країні.

Третьою причиною, згідно з британською газетою, може бути той факт, що норвезький прокурор завів судову справу на іммігранта з Іраку за те, що останній пригрозив убити норвезьких політиків у випадку, якщо його депортують з країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.