НОВИНИ

Суддя Кірєєв вирішив працювати до ночі

Колишній прем'єр-міністр, лідер партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко просить Печерський районний суд Києва закрити справу проти неї щодо газових контактів у зв'язку з відсутністю події і складу злочину. Відповідне клопотання вона заявила в суді.

Після того, як суддя Родіон Кірєєв, який головує в справі, пояснив підсудній суть висунутих їй обвинувачень, Тимошенко заявила, що не розуміє, у чому її звинувачують.

Вона попросила назвати нормативно-правовий акт, на підставі якого передбачено затвердження Кабінетом Міністрів директив на укладення договорів між суб'єктами господарювання, щоб визначити, чи потрібні були такі директиви уряду для доручення Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" укласти 2009 року з російським "Газпромом" контракти про поставки газу.

У свою чергу суддя сказав, що суд не може цього зробити, оскільки це буде оцінкою фактичних обставин справи, що на цьому етапі судового процесу не передбачено.

Після цього Тимошенко заявила, що суддя відмовляється роз'яснити їй суть висунутих їй обвинувачень, а також у чому полягає подія і склад її злочину, і попросила закрити цю кримінальну справу.

Вона зазначила, що в іншому разі прокурор і суддя в подальшому можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за притягнення до відповідальності завідомо невинної людини.

Суддя Кірєєв вийшов у кімнату для нарад для ухвалення рішення щодо клопотання Тимошенко закриття кримінальної справи проти неї щодо газових контактах у зв'язку з відсутністю події та складу злочину.

У засіданні оголошено перерву до 21:00.

Нагадаємо, у п'ятницю суд повторно заслухав обвинувальний висновок у справі Тимошенко.

Зазначимо, що сьогодні суд відмовив у задоволенні клопотання захисників Тимошенко про повернення кримінальної справи до Генеральної прокуратури для уточнення обвинувального висновку.

Також відзначимо, що згідно з розпорядком роботи Печерського районного суду м. Києва, в п’ятницю установа працює з 8.00 до 15.45.

Судове засідання з розгляду справи Тимошенко розпочалося сьогодні, о 9 ранку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.