НОВИНИ

Український посол у Британії заявив, що порівняння Тимошенко з Ходорковським є вкрай хибним

Посол України у Великій Британії Володимир Хандогій вважає недоречним порівняння британськими засобами масової інформації справи проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко зі справою проти екс-голови російської нафтової компанії "ЮКОС" Михайла Ходорковського.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

Лист із відповідною заявою Хандогія було опубліковано у виданні Financial Times у відповідь на статтю, опубліковану в цій газеті раніше, - "Для України прийшов час "ЮКОСу".

"Я пишу для того, щоб не погодитися з перебільшеним порівнянням процесів над Юлією Тимошенко і Михайлом Ходорковським. Це твердження недоречне, оманливе і вкрай хибне", - цитує прес-служба посла.

На думку Хандогія, відмінність цих справ полягає в тому, що Президент Віктор Янукович відмовився коментувати нинішній процес проти Тимошенко, у той час як прем'єр-міністр Росії Владімір Путін не раз висловлював свою позицію щодо суду над екс-головою "ЮКОСу".

Він зазначив, що в Україні виконавча галузь влади не втручається в судовий процес і не намагається впливати на події.

Хандогій також наголосив, що Україна повністю прихильна демократичним цінностям, і це передбачає відповідні правові процедури щодо всіх осіб, обвинувачуваних у вчиненні кримінальних злочинів.

Він зазначає, що з початку розслідування Тимошенко могла вільно спілкуватися зі своїми прихильниками і ЗМІ, її не заарештували.

Ці обставини далекі від тих, у яких опинився пан Ходорковський, якого заарештували бійці спецпризначення в масках, кинули у в'язницю і тримали за ґратами на суді. Не може бути жодного порівняння між "ЮКОСом" і відкритим процесом, що триває в Україні... Я сподіваюся, що ваше шановне видання побачить цей процес і надалі уникатиме невдалих висловлювань про Україну, таких як порівняння з "ЮКОСом", - сказано в повідомленні.

У свою чергу радник президента Ганна Герман вчора заявила, що порівняння Тимошенко з Ходорковським "тенденційністю".

Ходорковський - колишній співвласник і екс-голова російської нафтової компанії "ЮКОС" - 2005 року був визнаний російським правосуддям винним у шахрайстві, компанія "ЮКОС" піддалася процедурі банкрутства.

У грудні 2010 року Хамовницький районний суд Москви (Росія) засудив Ходорковського до 14 років позбавлення волі з урахуванням раніше відбутого строку за обвинуваченням у розкраданні нафти, видобутої "ЮКОСом", пізніше строк ув'язнення було скорочено до 13 років.

Справа отримала неоднозначну оцінку громадськості, міжнародна правозахисна організація Amnesty International присвоїла Ходорковському статус в'язня совісті.

Нагадаємо, справу проти Тимошенко за обвинуваченням у перевищенні повноважень під час укладення газових контрактів з Росією 2009 року було порушено Генеральною прокуратурою 11 квітня.

Зараз триває розгляд справи Печерським районним судом Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.