НОВИНИ

Анджей Почобут: Поки в Білорусі не видно впевненості в собі та бажання вступити в боротьбу з режимом

У Білорусі не видно бажання вступити в боротьбу з режимом. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Тижню заявив журналіст польської Gazeta Wyborcza, відомий блогер і керівник Спілки поляків Білорусі Анджей Почобут.

«У нас зараз класична диктатура, що опирається на силові структури. Поки що в суспільстві не видно впевненості в собі та бажання вступити в боротьбу з режимом… Але хочу нагадати, що в лютому 1917-го в Російській імперії були дві такі самі групи, які були дуже здивовані тим, що сталася революція, – політична поліція і самі революціонери. У нестабільний час, після раптового краху режиму, ніхто не може спрогнозувати ситуації. Режим Лукашенки, який тримається на страхові, теж стає нестабільним. Зараз те, коли стануться зміни, багато в чому залежить від економічної ситуації. Якщо Лукашенці вдасться знайти чудесний вихід із ситуації, то він втримає владу», – стверджує Почобут.

Нагадаємо, 5 липня суд білоруського міста Гродно постановив, що кореспондент польського видання "Газета Виборча", громадянин Білорусі Анджей Почобут, обвинувачений в образі президента Олександра Лукашенка, засуджений до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням.

Кримінальну справу стосовно Почобута було порушено 28 березня. У постанові прокуратури сказано, що у своїх статтях у «Газеті Виборчій» і в своєму блозі журналіст образив і обмовив Олександра Лукашенка.

Почобут був затриманий 6 квітня за порушення підписки про невиїзд: він збирався виїхати з Гродно до Мінська для участі у відеоконференції з депутатами Європарламенту. Спочатку його затримали на три доби, потім запобіжний захід змінили з підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Звільнення Почобута вимагали білоруські та міжнародні правозахисні структури, керівництво Польщі, ЄС і США.

Детальніше інтерв’ю з Анджеєм Почобутом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.