НОВИНИ

Анджей Почобут: Як і всіх диктаторів, Лукашенка зрадять найближчі соратники

Президента Білорусі Аляксандра Лукашенка зрадять найближчі соратники, якщо він не вигадає виходу із ситуації, а почне приватизовувати державну власність. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Тижню висловив журналіст польської Gazeta Wyborcza, відомий блогер і керівник Спілки поляків Білорусі Анджей Почобут, якого нещодавно випустили з-під варти.

«Якщо Лукашенка не вигадає якогось хитрого виходу з ситуації, а почне приватизовувати державну власність, то це буде тимчасове рішення, яке викличе бродіння всередині системи. Коли критична кількість осіб у системі зрозуміє, що Лукашенка – відіграна карта, яка не в стані забезпечити функціонування системи, то його дні будуть пораховані. Навіть у тюрмі я чув невдоволення падінням рівня життя. Як і всіх диктаторів, Лукашенку зрадять найближчі соратники, і він зостанеться сам. Якихось хунвейбінів, які готові за нього помирати, точно немає. У системі ідейних особистостей немає», – стверджує він.

Нагадаємо, 5 липня суд білоруського міста Гродно постановив, що кореспондент польського видання "Газета Виборча", громадянин Білорусі Анджей Почобут, обвинувачений в образі президента Олександра Лукашенка, засуджений до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням.

Кримінальну справу стосовно Почобута було порушено 28 березня. У постанові прокуратури сказано, що у своїх статтях у «Газеті Виборчій» і в своєму блозі журналіст образив і обмовив Олександра Лукашенка.

Почобут був затриманий 6 квітня за порушення підписки про невиїзд: він збирався виїхати з Гродно до Мінська для участі у відеоконференції з депутатами Європарламенту. Спочатку його затримали на три доби, потім запобіжний захід змінили з підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Звільнення Почобута вимагали білоруські та міжнародні правозахисні структури, керівництво Польщі, ЄС і США.

Детальніше інтерв’ю з Анджеєм Почобутом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.