НОВИНИ

Тимошенко не розуміє суть обвинувачувального вироку

Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає від суду пояснень щодо складу злочину, який їй інкримінують. Про це вона повідомила під час засідання суду у п’ятницю, 22 липня, зазначає прес-служба партії "Батьківщина".

Зокрема, суддя запитав, чи зрозуміла Тимошенко суть обвинувального висновку, чи визнає вона себе винною, чи бажає давати свідчення в справі і чи визнає цивільний позов до неї від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна», у якому та просить стягнути з екс-прем'єра 1,516 млрд гривень збитків, завданих, на думку НАКу, внаслідок укладення газових контрактів з Росією 2009 року.

«Мені не зрозуміла зовсім суть обвинувачення. Тому що сам обвинувальний висновок є просто ганьбою прокуратури, де не співпадають ні дати, ні цифри, не співпадає одна частина цього обвинувального висновку з іншою. Розібратися ніхто не зможе, тому що це все робилося нашвидкуруч», - зазначила Тимошенко, відповідаючи на запитання судді.

Як повідомляє прес-служба, Тимошенко процитувала норму статті 298 Кримінально-процесуального кодексу, згідно з якою головуючий мав роз’яснити їй суть обвинувачення. Однак суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв не зміг роз’яснити Тимошенко суть обвинувачень, пред’явлених їй, обмежившись цитуванням статті 365 Кримінального кодексу, згідно з якою їй висунуто обвинувачення.

«Кримінальна справа сфальшована на замовлення Януковича. Всі люди, які представляють суд, в тому числі ті, хто безпосередньо брали і беруть участь в свідомому фальшуванні всієї справи, роблять злочин. І тому я вважаю, що відповідати за злочин мусять ті, хто цю справу продовжує фальшувати, маючи повну ясність та уявлення про те, що ніякого складу злочину тут немає», - зазначила Тимошенко.

Нагадаємо, на думку захисту Тимошенко, в обвинувальному висновку, зачитаному державним обвинувачем у залі суду, є низка невідповідностей порівняно з обвинувальним висновком, який було вручено на підпис Тимошенко, а також низка неточностей у термінах.

Крім цього, захист Тимошенко заявив відвід Кірєєву за те, що він ухвалив рішення щодо продовження засідання в п'ятницю до 17:00, хоча в цей день суд працює з 8:00 до 15:45. Однак суд відхилив це клопотання.

Також суд відмовив у задоволенні клопотання захисників Тимошенко про повернення кримінальної справи до Генпрокуратури для уточнення обвинувального висновку.

Суд повторно заслухав обвинувальний висновок у справі Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.