НОВИНИ

Анджей Почобут: Польську нацменшину Лукашенка віддавна використовує як заручників

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка використовує польську нацменшину як заручників, шантажуючи ними Польщу. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Тижню заявив журналіст польської Gazeta Wyborcza, відомий блогер і керівник Спілки поляків Білорусі Анджей Почобут, якого нещодавно випустили з-під варти.

«Польську нацменшину Лукашенка віддавна використовує як заручників, шантажуючи ними Польщу – мовляв, якщо що, то ми помстимось на ваших співвітчизниках. Мене посадили за те, що називав Лукашенку диктатором, а вибори в Білорусі сфальсифікованими. Але я називав його диктатором з 2006-го. І тоді мене не посадили, а навпаки – навіть акредитацію дали... Нічого вибухового в моїх публікаціях у 2010-2011-ому не було. Думаю, причина, чому це сталося саме зараз – відносини з ЄС та позиція Польщі після подій 19 грудня. Цей процес був шантажем. Радий, що Лукашенці не вдалося нічого за мене виторгувати у Варшави», – зазначив він.

На думку Почобута, причиною його звільнення з-під варти стали санкції Євросоюзу щодо Білорусі.

«Своє звільнення пов’язую з санкціями ЄС щодо Білорусі у момент тяжкої кризи в країні. Якщо б мене засудили на реальний термін, то ці економічні санкції могли б бути ще суворішими», – додав він.

Нагадаємо, 5 липня суд білоруського міста Гродно постановив, що кореспондент польського видання "Газета Виборча", громадянин Білорусі Анджей Почобут, обвинувачений в образі президента Олександра Лукашенка, засуджений до трьох років позбавлення волі з відтермінуванням.

Кримінальну справу стосовно Почобута було порушено 28 березня. У постанові прокуратури сказано, що у своїх статтях у «Газеті Виборчій» і в своєму блозі журналіст образив і обмовив Олександра Лукашенка.

Почобут був затриманий 6 квітня за порушення підписки про невиїзд: він збирався виїхати з Гродно до Мінська для участі у відеоконференції з депутатами Європарламенту. Спочатку його затримали на три доби, потім запобіжний захід змінили з підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Звільнення Почобута вимагали білоруські та міжнародні правозахисні структури, керівництво Польщі, ЄС і США.

Детальніше інтерв’ю з Анджеєм Почобутом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.