НОВИНИ

У Грузії звинуваченим у шпигунстві фотографам хочуть дати умовний термін

Генеральна прокуратура Грузії звернулася до суду з проханням призначити трьом грузинським фотографам умовний термін з урахуванням їхнього щиросердного зізнання у шпигунстві на користь Росії.

Представник Міністерства юстиції Грузії Хатуна Іосава процитувала прокурора, який зазначив, що фотографи «нині не становлять ніякої загрози для Грузії».

За даними прокуратури, 3 фотокореспонденти, серед яких зокрема – особистий фотограф президента Грузії, зізналися у збиранні конфіденційної інформації, яку згодом передали російській військовій розвідці.

Очікується, що сьогодні Зураб Курцикадзе, Георгій Абдаладзе та Іраклій Геденідзе вийдуть на волю за підсумками засідання суду. Ще одну обвинувачену, дружину Іраклія Геденідзе Натію раніше звільнили під заставу.

Нагадаємо, 9 липня суд у Грузії засудив трьох із чотирьох підозрюваних у шпигунстві фоторепортерів до попереднього двомісячного ув’язнення.

7 липня 4 фотографів було затримано в Грузії за підозрою в передачі секретної інформації іноземним організаціям.

Серед затриманих - представник Європейського фотоагентства в Грузії Зураб Курцікідзе, фотограф Президента Іраклій Геденідзе, його дружина Натія Геденідзе і фотограф МЗС Георгій Абдаладзе. У заяві МВС Грузії сказано, що їх підозрюють у передачі іноземним спецслужбам різної інформації на шкоду інтересам Тбілісі.

Затриманий разом з колегами фотограф Associated Press Шах Айвазов був випущений на свободу. Він розповів журналістам, що його допитували як свідка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.