НОВИНИ

Кірєєв відмовився повернути справу Тимошенко до Генпрокуратури

Суд відмовив у задоволенні клопотання захисників екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про повернення кримінальної справи до Генеральної прокуратури для уточнення обвинувального висновку.

"Повернення не передбачає стадія досудового слідства", - зазначив головуючий у справі суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв.

Він також вказав, що "обвинувальний висновок складено відповідно до кримінально-процесуального кодексу".

Нагадаємо, захисники Тимошенко сьогодні просили суд повернути справу проти екс-прем'єра в Генпрокуратуру для уточнення обвинувального висновку.

Відповідно до їхнього клопотання, в обвинувальному висновку, зачитаному державним обвинувачем у залі суду, є низка невідповідностей порівняно з обвинувальним висновком, який було вручено на підпис Тимошенко, а також низка неточностей у термінах.

У свою чергу представник державного звинувачення заявив, що не бачить підстав для задоволення такого клопотання сторони захисту. Прокурор підкреслив що вирішувати питання про уточнення потрібно на стадії попереднього розгляду, оскільки суд вже перейшов до стадії розгляду кримінальної справи по суті, законодавство не дає права суду вирішувати питання про повернення справи в Генеральну прокуратуру.

У перерві судового засідання в коментарі журналістам захисник Тимошенко Микола Сірий зазначив, що однією з невідповідностей є озвучене стороною обвинувачення слово "напевно".

"Це стосувалося найвищих посадових осіб держави, які "напевно" (точно) чи "непевно" знали або не знали і певним чином реагували на певні події. Це істотна річ", - прокоментував Сірий озвучений прокурором уривок обвинувального висновку.

Захисник наголосив, що обвинувальний висновок є центральним процесуальним актом кримінальної справи, у ньому визначена суть обвинувачень, тому в ньому не може бути жодних неточностей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.