НОВИНИ

Хаджіча екстрадували до Гааги

Колишнього лідера самопроголошеної Сербської Країни Горана Хаджіча видали Міжнародному трибуналу з питань колишньої Югославії. Літак з останнім обвинуваченим у злочинах Балканських воєн 1990-х років вилетів з Белграда в п’ятницю, 22 липня, вдень.

Очікують, що літак з Хаджичем на борту приземлиться в нідерладському аеропорту «Шипхол» о 14.30 за місцевим часом.

Обвинувачуваний у воєнних злочинах Горан Хаджіч перед екстрадицією з Сербії до Гааги зміг зустрітися зі своєю хворою матір’ю.

Для цього його доставили у місто Новий Сад на півночі від сербської столиці, звідки відразу перевезли в аеропорт «Нікола Тесла» у Белграді, щоб посадити на літак до Гааги.

Нагадаємо, Горан Хаджіч був арештований в середу, 20 липня, неподалік від будинку родичів в районі Фрушка-Гора на північ від Белграда.

Під час війни в Хорватії в 1991-1995 роках Хаджіч командував загонам хорватських сербів і був лідером самопроголошеної республіки Сербська Країна. Всього він звинувачується за 14 пунктами, включаючи військові злочини і злочини проти людяності, вбивства, страти, тортури і депортацію близько 20 тисяч осіб з міста Вуковар. 

Повідомлялось також, що тисячі українців постраждали від військових злочинів Хаджіча.

Виступаючи на спеціальній прес-конференції у зв'язку з арештом Хаджіча, президент Сербії Борис Тадіч заявив, що його країна "закрила найскладнішу главу у відносини з Трибуналом". "Ми виконали свої юридичні та моральні зобов'язання", - додав президент.

Хаджіч - останній, хто перебував у розшуку за ордером трибуналу ООН по злочинах в колишній Югославії. Усього в списку обвинувачених Гаагським трибуналом значилася 161 людина. До цих пір на волі залишався лише Горан Хаджіч.

Зазначимо, два місяці тому був заарештований колишній командир боснійських сербів генерал Ратко Младіч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.