НОВИНИ

Українці отримують у конвертах майже 140 мільярдів гривень

Від 2 до 4,7 мільйона українців отримують тільки так звану зарплату в конвертах навіть без оформлення мінімальної зарплати, як це часто буває при порушенні трудового законодавства.

Про це у п'ятницю повідомив голова Державної інспекції України з питань праці - головний державний інспектор України з питань праці Андрій Черкасов.

"Від 2 до 4,7 мільйона людей отримують зарплату тільки в конверті, і майже 140 мільярдів гривень зарплат виплачується в конвертах і не оподатковується", - сказав Андрій Черкасов.

За його словами, це означає, що близько 50 мільярдів гривень не доотримують пенсіонери та соціально незахищені групи населення.

Андрій Черкасов також наголосив, що, за офіційними даними, рівень зарплат на приватних підприємствах значно нижчий, ніж на державних.

Так, за словами головного державного інспектора України з питань праці, у 2010 році середня зарплата на державних підприємствах становила 2690 гривень, а в приватному секторі 1758 гривень. Це свідчить, зазначив посадовець, про те, що на багатьох підприємствах приватного сектору приховують заробітну плату від оподаткування та сплати страхових внесків.

Черкасов наголосив, що найбільше нелегальних працівників в Україні працює в галузі сільського господарства, торгівлі, громадського харчування, транспортних перевезень та в будівництві.

"Люди, які нелегально оформлені, знаходяться в положенні рабів, оскільки не мають жодного соціального захисту та достойної пенсії в майбутньому", - наголосив він.

Нагадаємо, Світовий банк оцінює кількість українців, які працюють без офіційного оформлення, в 5 млн осіб.

Раніше віце-прем’єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляв, що Фонд заробітної плати в Україні після ухвалення закону про легалізацію зарплат може зрости щонайменше на 60-70 млрд грн - до 440-450 млрд грн.

Міністерство соціальної політики навіть готувало законопроект, у якому за виплату зарплати в конвертах пропонується позбавляти волі на строк до п’яти років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.