НОВИНИ

У Єгипті не вірять у позитивний результат діяльності нового уряду

У Єгипні до виконання обов’язків приступив новий Кабінет міністрів, з яким прем’єр-міністр Ессам Шараф зможе працювати до запланованих на листопад виборів. Про це пише CNN.

Шараф повідомив, що цього місяця зміни в Кабінеті Міністрів торкнулися 14 з 27 позиції.

Оновлений список міністрів включає нові обличчя на декількох ключових позиціях, зокрема у Міністерстві закордонних справ та Міністерстві фінансів. Проте посади очільників Міністерств внутрішніх справ та юстиції залишилися недоторканими.

Однак спостерігачі не вірять, що це приведе до значних змін, але з новими керівниками міністерств. Зокрема, єгипетський журналіст та аналітик Нішам Кассем, заявив, що не помічає жодних суттєвих змін у Кабінеті міністрів і назвав правлячу групу «купою зброду», а не представниками народних мас, які вийшли у січні на вулиці вимагати відставки Мубарака.

«Основні зміни на посадах міністрів юстиції та внутрішніх справ зроблені не були, тому й не було жодного шуму серед звільнених членів Кабінету Міністрів», - говорить аналітик.

Дослідник з питань прав захисту людини в Єгипті Херба Мораєф заявляє, що кадрові перестановки – це «невелика зміна» і що «все на зразок таких дій - насправді дуже мало означає, допоки військо контролює країну»

Нагадаємо, на початку липня після звільнення з тюремного ув’язнення десятьох поліцейських, яких звинувачували у розстрілі демонстрантів, в Каїрі почалися нові масові протести.

За час масових протестів, за різними даними, загинули від 360 до 685 осіб і більше 5 тисяч отримали поранення. Військові, які прийняли владу в країні, доручили Генпрокуратурі провести розслідування обставин загибелі демонстрантів під час безладів.

У березні екс-президентові Єгипту Хосні Мубараку пред'явлені звинувачення в навмисному вбивстві опозиціонерів, які брали участь в акціях протесту з вимогою його відставки.

Зазначимо, що останні півроку були засуджені колишній міністр торгівлі країни Рашид Мухаммед Рашид до п'яти років в'язниці і штрафу в мільйон шістсот тисяч доларів - за звинуваченням у розтраті державних коштів; екс-міністр внутрішніх справ країни Хабіб аль-Адлі до 12 років в'язниці; колишні прем’єр-міністр і двоє міністрів часів Мубарака у справі за звинуваченнями в корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.