НОВИНИ

Колишній голова Печерського суду вважає, що процес над Тимошенко паплюжить судову систему

Екс-голова Печерського районного суду міста Києва Микола Замковенко вважає, що суддя Родіон Кірєєв дозволив екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко втягнути себе у політичний процес. Про це він заявив під час прес-конференції у Києві.

Замковенко наголосив, що дуже негативно оцінує хід судового процесу над екс-прем’єром, оскільки це, на його думку, не суд, а «цирк на дроті».

Як зауважив Замковенко, українське законодавство чітко регламентує усі судові процедури, і відступати від цих норм не можуть ні головуючий у справі, ні учасники процесу. Зокрема, за його словами, у Кримінально-процесуальному кодексі чітко записано, що головуючий повністю відповідає за проведення процесу, за порядок у залі тощо.

«Я думаю, що з боку головуючого (Родіона Кірєєва – Ред.) деякі елементи були пропущені. Він дав можливість такому досвідченому політику, державному діячу (Юлії Тимошенко – Ред.) заманити себе в пастку політичних інтриг, і перевести простий процес у рамки політичного», - наголосив екс-голова Печерського суду.

Як вважає Замковенко, саме Кірєєв дозволив екс-прем’єру поводитися у суді подібним чином: не вставати під час звернень до суду тощо.

На його думку, усе, що відбувається у судовому процесі над Тимошенко, «паплюжить судову систему, свідчить про зневагу до інших учасників процесу, та, врешті-решт, свідчить про зневагу до держави».

Також Замковенко нагадав, що рішення суду приймаються від імені держави, тому суд потрібно поважати, і якщо є зауваження безпосередньо до головуючого, то українське законодавство передбачає цілий ряд заходів для притягнення його до відповідальності.

«Тому я рекомендував би головуючому й учасникам процесу, зокрема, Юлії Володимирівні та її адвокатам, вести себе коректно, тому що вони підривають підвалини правосуддя, які в нас є, і зневагу, в першу чергу, проявляють до держави. І це робиться у світовому масштабі», - наголосив екс-голова Печерського райсуду.

Також Замковенко вважає, що заяви адвокатів Тимошенко про звернення до європейських судів ще до завершення процесу в Україні є нічим іншим як тиском на головуючого у справі.

Нагадаємо, у Вищій раді юстиції призначено перевірки щодо судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва через депутатські запити Сергія Власенка, Олени Шустік, Ольги Боднар та Андрія Шкіля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.