НОВИНИ

Діаспора просить Януковича вгамувати Костусєва

Світовий конгрес українців (СКУ) висловлює глибоке занепокоєння впровадженням русифікації, очорненням історії України, зневагою національно-культурних надбань українського народу, веденням відкритої антиукраїнської пропаганди, розпалюванням міжнаціональної ворожнечі та здійсненням фізичного та морального тиску на українських громадських діячів в Одесі.

Про це йдеться у листі СКУ до Президента України Віктора Януковича та Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової.

Зокрема, СКУ висловив своє незадоволення та стурбованість щодо рішення одеського міського голови Олексія Костусєва вести у мерії діловодство виключно російською мовою, рішення депутатів міської влади проводити засідання російською мовою та позбавлення місцевою владою усіх шкіл міста статусу україномовних та надання їм статусу двомовних.

Автори листа наголосили на тому, що представники місцевої влади Одеси відкрито демонструють зневагу до відомих історичних постатей та здійснюють дії, щоб унеможливити їхнє вшанування. Про це, зокрема, свідчить рішення міської ради від 28 лютого 2011 року про відмову встановлення в Одесі пам’ятника останньому кошовому отаману Запорізької Січі св. Петру Калнишевському, прийняте всупереч попереднім рішенням про його спорудження.

«Неймовірно, що під час обговорення причин для відмови у встановленні пам’ятника св. Петру Калнишевському в Одесі домінувала думка про те, що він був ворогом Російської імперії», - заявляють у СКУ.

З огляду на це конгрес закликав президента Віктора Януковича як гаранта Конституції України та Уповноваженого ВР з прав людини Ніну Карпачову забезпечити неухильне додержання положень Основного Закону, зокрема, статей 10 і 11, які стверджують, що «державною мовою в Україні є українська мова» і «держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури».

СКУ також закликав якнайшвидше розслідувати всі вищезгадані дії та припинити в Одесі русифікацію, зокрема, не дозволити витіснення єдиної державної мови зі сфери державного управління та освіти

Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв за період перебування на посту увів російську мову в школах і офіційному спілкування, вніс радянську нагороду у герб міста і розмістив фото окупантів на привітальних плакатах до Дня перемоги

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.