НОВИНИ

Чехія підтримала Литву в справі колишнього кадебіста

Чехія підтримала Литву в з'ясуванні обставин звільнення підозрюваного у справі 13 січня Михайла Головатова в Австрії.

Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг у четвер, 21 липня, зателефонував литовському колезі Аудронюсу Ажубалісу, щоб обговорити ситуацію.

«Відповідальні за насильницьку смерть людей в період диктатури в Центральній та Східній Європі повинні постати перед судом», - йдеться в повідомленні чеського міністра, яке цитують міжнародні агентства.

«У кожної європейської країни є моральне зобов'язання співпрацювати в таких справах», - зазначив Шварценберг.

Нагадаємо, полковника Головатова було заарештовано 15 липня в аеропорту Відня. Проте на велике розчарування литовців, росіянина було несподівано звільнено наступного ж дня. 

Після цього уряд Литви навіть погрожував Австрії відібрати її право голосу в Раді Європи. 

А президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що не виключає тиск Росії на Австрію у цій справі.

Полковник Головатов був керівником спеціального підрозділу КДБ «Альфа». У січні 1991 року, коли Литва проголосила відокремлення від СРСР, Головатов наказав штурмувати телевежу Вільнюса. Від куль загону «Альфа» і гусениць танків загинуло 13 осіб, більше 600 отримали поранення.

Після виходу із СРСР Литва вирішила викрити та засудити усіх радянських військових, а також тих литовців, які співпрацювали із СРСР та безпосередньо брали участь у погромах 1991 року. Кілька десятків осіб уже отримали вирок. Проте, 23 людини, які живуть в Росії та Білорусії ще й досі перебувають поза зоною литовського права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.