НОВИНИ

Власника великої будівельної корпорації Києва оголошено у міжнародний розшук

Власник корпорації «Столиця» Валентин Ісак оголошений в міжнародний розшук, а менеджерам компанії Валерію Бабичу і Владиславу Цимбалу пред'явлені звинувачення. Про це повідомив заступник прокурора Оболонського району Києва Дмитро Сисоєв.

«Його шукають Інтерпол і Європол», - сказав Сисоє, зазначивши, що кримінальна справа була порушена 30 квітня за ст. 191 ч. 5 УК («привласнення, розтрата майна або заволодіння їм шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах»; від 7 до 12 років позбавлення волі). Ісак проходить в справі як організатор злочину.

Крім того, звинувачення за тією ж статтею пред'явлені директорові компанії «Трест «Київміськбуд – 1» (входить в корпорацію «Столиця») Валерію Бабичу, виконавчому директорові Владиславу Цимбалу і радникові Ісака Ірині Савченко. Бабич звинувачується також в службовій підробці, що спричинила тяжкі наслідки (ст. 366 ч. 2 УК; санкція - від 2 до 5 років).

За його словами, порушення кримінальних справ пов'язане з «великим торговельно-розважальним центром на Оболоні». Йдеться про ТРЦ Dream Town, забудовником якого був «Трест «Київміськбуд - 1», стверджує джерело видання, близьке до сторін конфлікту. Між інвестором ТРЦ - компанією «Віта Верітас» Александра Меламуда і Гарі Корогодського - і забудовником в 2009 році виник конфлікт. За заявою «Віта Верітас», «Київміськбуд-1» не виконав будівельні роботи, хоча отримав за них кошти. Забудовник в лютому 2009 року отримав рішення постійно діючого третейського суду при корпорації «Сила закону» в Полтаві, згідно з яким компанія є власником частини ТРЦ.

«Звинувачення були пред'явлені по цьому факту - особи зробили спробу розкрадання майна за допомогою отримання незаконного рішення третейського суду», - повідомив Сисоєв.

Співвласник «Віта Верітас» Гарі Корогодський давати коментарі з приводу кримінальної справи відмовився, але відмітив, що сторони вели господарські суперечки. «Віта Верітас» вимагала в судах відшкодування 601,36 млн грн. - витрат на будівництво ТРЦ, сплати відсотків по кредитах та інших витрат. «Київміськбуд-1» у свою чергу вимагав виплати йому 371 млн грн. - боргу за договором і штрафних санкцій. «20 липня Київський госпсуд виніс ухвалу на нашу користь про виплату 530 млн грн.», - відмітив Корогодський.

Dream Town складається з двох блоків, розташованих між станціями метро «Героїв Дніпра» і «Оболонь», площею близько 160 тис. кв. м. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.